banner864

Doktorlar çalışmayacak 28 Şubat 2014, 19:12

İzmir'in ardından İstanbul'daki asistan hekimler de çalışmama kararı aldı. Sorun aynı, artan iş yükü ve nöbet sayıları, 36 saate varan çalışma süreleri, hastaya ayrılan sürenin kısalması... Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi asistan hekimleri tüm bu bu sorunlara karşı süresiz iş bıraktı.
Artan iş yükü asistan hekimleri canından bezdirdi. Hekimler, İzmir'in ardından İstanbul'da da iş bıraktı. Çünkü tüm Türkiye'deki asistan hekimler benzer sorunu yaşıyor...

Bu kez adres Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ydi. Uzmanlık eğitiminden artan nöbet sayılarına bir çok sorun yaşayan asistan hekimler tüm bunlara karşı süresiz iş bıraktı. Hastane bahçesinde toplanan hekimler sorunlarını paylaştı.

Hekimler mesai saatleri içinde uzman doktorlardan eğitim almak istiyor. En can alıcı sorunlardan biri de nöbet sonrası izinlerinin verilmemesi, yani 36 saat çalışmak zorunda kalmaları...

Asistan hekimlerin bu eylemine hastanenin taşeron işçileri de destek verdi. Çünkü onlar da bir çok sorunla karşı karşıya. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar