banner864

H3N2 virüsü yayılıyor 20 Ocak 2014, 20:58

Soğuklar bir türlü gelmedi ancak yine de grip salgını başladı. Binlerce kişi, grip nedeniyle yatağa düştü. Yaklaşık bir ay içinde bir milyon kişiyi etkileyen H3N2 virüsü hızla yayılmaya devam ediyor. Uzmanlar durdurulamayan virüse karşı yurttaşların dikkatli olması gerektiğini belirtiyor.
H3N2 yani bir çeşit grip hastalığı..Türkiye'de tam 1milyon kişi aynı hastalığa yakalandı.Uzmanlar bu hastalığı paçavra hastalığı olarak adlandırdı.

Sağlık Bakanlığı virüs numuneleri üzerine yoğun bir inceleme başlattı. 17 ilden numune isteyen Bakanlık örnekleri inceledi. 17 Ocak tarihli raporda, hastalığın geldiği devasa boyut gözler önüne serildi.

Yurttaşları uyaran uzmanlar "sadece basit bir grip hastalığı deyip geçmeyin" diyor. Grip kısa sürede sinüzite dönüşebiliyor.

Bu hastalığın tedavisi ile uğraşmaktansa, önceden önlem almak en iyisi. Bunun için en önemli unsur sebze ve meyve tüketmek.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

filiz tanrıverdi :

1 aydır kızım hasta geçmek bilmiyor ensonunda ignelerle iyileşti.bütün hastalara acil şifalar diliyorum

Özge yıldırımoğlu :

Evet aynen öyle maalesef sinüzit oldum:( 24 Aralık'ta sinüzit ameliyatı olmuştum yaklaşık 15 gün içinde paçavra gribine yakalanıp 1 ay bile olmadan daha ameliyat etkilerini atlatamadan tekrar sinüzit oldum...

turgayesendağ :

bu virüse karşı hiçbir önlem fayda etmiyor bir anda öksürük hapşırık burun akntısı ve kolay kolayda gitmiyor,yakalanlarada geçmiş olsn diyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar