banner864

Kadir Has Üniversitesi'nin tarihinde bir ilk gerçekleşti! 18 Aralık 2013, 14:42

Kadir has Üniversitesi'nde Öğrenci İşi Yemekhane kuruldu!
Boğaziçi Üniveritesi'nde bu haftasonu gerçekleştirilecek olan Üniversite Üniversiteyi Tartışıyor Sempozyumu kapsamında Türkiye çapındaki bütün üniversitelerde yürütülen demokratik üniversite mücadelesi özel okullarda da kendini gösteriyor.

Kadir Has Üniversitesi'nde öğrencilere yapılan anket sonucunda, öğrencilerin en yakıcı sorunun yemekhane ücretlerinin pahalılığı olduğu ortaya çıktı.

Bunun üzerine harekete geçen öğrenciler, yemekhane fiyatlarını protesto etmek için kendi öğrenci işi yemekhanelerini kurdular. Kadir Has Üniversitesi'ndeki bu eylem, okuldaki ilk öğrenci eylemi olması dolayısıyla öğrencilerde ve hocalarda büyük şaşkınlık yarattı. Derslerini yarıda kesip yemekhane önündeki alana gelen hocalardan, bölümlerinden asistanlarını da toplayıp gelen hocalara, günboyu standa destek veren öğrencilere kadar, Kadir Has Üniversitesi tarihinde gerçekleştirilen ilk öğrenci eylemi okulda büyük ses getirdi.

Bugün de kantinin yanında standlarını Kuran öğrenciler, imza masası açtılar, kısa sürede bir çok imza toplandı. İkinci gününde de öğrenci işi kantin bütün okulun büyük ilgisini topladı. Yardımlar gelmeye devam ediyor.

Sonuç alana kadar buradan ayrılmayacaklarını, mücadelelerine devam edeceklerini belirten öğrenciler herkesin desteğini beklediklerini belirttiler.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sevim küçük :

Tebrik ederim gençler çok geç kalinmiş bir eylem olsada bravo bu ayni zamanda parali kesiminde duyarli olabildiği ye iç gez düşuncesini taşimadiklarinin bir göstergesidir. Kimya öğretmeni trabzon

Levent Çizer :

Öğretimde yaratılan maddi zorlanmanın sıkıntılarını çeken bir Veli olarak tüm HAK arayışlarınızı candan destekliyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar