banner864

KPSS yargıya taşındı 15 Temmuz 2014, 17:50

Eğitim-İş Sendikası KPSS'ye iptal davası açtı. İptal davasına, sınavdaki 21 sorunun "Tarih Pusulası" adlı bir kitapta daha önce yayınlanmış olması gerekçe gösterildi.
Eğitim-İş Sendikası, KPSS'nin iptali için dava açtı.

Sınavda usulüslük olduğu gerekçesiyle Ankara Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Tarih bölümünde çıkan 21 sorunun daha önce "Tarih Pusulası" adlı kitapta yer alması gündeme bomba gibi düştü.

Yapılan başvuruda Genel Kültür Bölümü’nde çıkan soruların, kitaptakilere benzerliği vurgulandı.

Şikayette, sınavdan önce kitabın satışlarında gözle görülür artış yaşandığı da ifade edildi.

Eğitim-İş'in başvurusunda yetkililerin ve sorumluların cezalandırılması istendi.

Aynı başvuruda tarih sorularının yüzde 20'sinin Atatürk İlke ve İnkılâpları alanından oluşması gerekmesine rağmen buna uyulmadığı da şikayette yer aldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

hakan :

evet sonucu bekliyoruz

tülin yılmaz :

bu sınav kesinlikle iptal edilmeli milyonlarca insanın hakkı söz konusu sesimizi duysunlar

Elif Yildirim :

bu sahtekarlara, yalancılara, diktatörlere, aç gözlülere, gözünü iktidar hırsı bürümüş sömürgecilere oy verenleri ne yapmalı? bu ülkede ^öt kılı kadar değeri olduğuna inananlar olduğu sürece, yesin helal olsun yakışıyor diyenler olduğu sürece bu ülke böyle kalır!

braveheart19 :

2012 sınavı kesinlikle iptallik bir sınavdı..lakin cemata kıyamadıklarından iptal edemediler ama şuan durum farklı..2014 sınavı kesinlikle iptal olmalı arkadaşlar ortada bir hukuksuzlk var benden size tavsiye kpss çalışmalarına devam edin ara vermeyin 3 ay içerisinde bu sınav yenilenecek benden demesi...

yasemin pala :

Sorsan dinden imandan bahsederler Allahim sorsun bu emek hirsizlarina hesabini bu mubarek gun tek dilegim bu. Bu tarih sorularini hazirlayan zihniyetler insallag hicbirzaman emeklerinin karsiligini alamaz. Yaziklar olsun

semra kılıç :

hıçbir şey demıyorum. yazıklar olsun umutlarımızla oynandı.

Ayşe Ergün :

2 senedir hazırlanıyorum. Çalışmadığım kitap neredeyse kalmadı, çözmedigim soru da. Gecem gündüzüm bu oldu ama gelin görün ki çalışmadan girenlerle aynı puanlari aldım neredeyse. Birkaç ay önce sessiz sedasız piyasaya çıkmış bir kitap yüzünden iki senelik emeğim çöpe gitti. Yazıklar olsun böyle sisteme!

ebru :

Bir senedir sinava calisip hic calismadan sinava girenlerle mufredat disi sorulari yapamamak ve ayni puani alacagimizi bilmek...nasil bir adalettir..bu mu eleyici sorular...ins.haklarindan gelinir..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar