banner864

Mahalleli şaşkına döndü 16 Temmuz 2014, 21:27

Arazilerini ilkokul yapılması için Milli Eğitim'e bağışladılar, binanın İmam Hatip yapılacağını duyunca şaşkına döndüler. Olay İstanbul'un Üsküdar ilçesinde yaşandı. Arazi bağışlayan mahalleli, imam hatip yerine ilkokul yapılması için imza toplayıp İlçe Eğitim Müdürlüğü'ne sundu.
Mahallelerindeki araziyi ilkolkul yapılması için Milli Eğitim'e bağışladılar, ama ilkokul yerine İmam Hatip yapılacağını öğrenince ayağa kalktılar.

Onlar Üsküdar'ın Bahçelievler Mahallesi sakinleri. Mahalleli ilkokulun bu yıl açılmasını bekliyordu. Ancak mahallelinin bu hevesi kursağında kaldı. Çünkü, Milli Eğitim ilkokul yerine İmamhatip ortaokulu açılmasına karar verdi.

Mahalleli, bağışladıkları araziye ilkokul yapılması için imza topladı. İmzaları teslm etmek üzere Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gittiklerinde ise, beklemedikleri bir yanıtla karşılaştılar.

Milli Eğitim Müdürlüğü, araziye imam hatip yapılması için toplanan imzaları mahalleliye gösterdi. Mahalleli ise imam hatip için toplanan imzaların mahalle sakinlerine ait olmadığını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü'nün "İmam hatip olması için her türlü mücadeleyi vereceğim" dediğini iddia eden bölge sakinleri direnmekte kararlı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder