banner864

Özel hastane ücretlerine rekor zam 13 Ekim 2013, 17:46

Özel hastane ücretlerine zam geldi. Hem de yüz de yüz... 90 lira para ödediğiniz bir hastaneye bundan sonra 200 lira para ödemek zorunda kalacaksınız.
 Özel hastane ücretleri bundan sonra el yakacak. Bakanlar Kurulu kararı ile hastanelerin vatandaşlardan aldığı fark ücreti iki katına çıkarıldı. Yeni düzenleme resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu düzenlemeye göre artık hastane vatandaştan 90 değil 200 lira fark ücreti alabilecek. Aynı şekilde, özel hastanelerin kadın doğum servislerinde 28 lira olan ek ücret 60 lira olacak. Dahiliye ve genel cerrahi servislerinde 25 lira olan ek ücret 56 lirayı bulacak.

Uzmanlar uyardı. İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Doktor Mete Güzelant, önümüzdeki günlerde vatandaşın sağlık harcamalarına daha çok para vereceği söyledi.

Resmi rakamlar da bunu doğruluyor. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Sağlık harcamalarında devletin payı azıldı; vatandaşınsa arttı.

Doktor Mete Güzelant'a göre hastanın soyulmasının nedeni aağlık harcalamarındaki kara delik.

Muayene ücreti, ilaç katılım payları fark ücretleri.. İşte bütün bu kalemler toplandığında en basit bir hastalıkta bile vatandaşın cebinden çıkan para 100 lirayı aşıyor.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

fatma çetin :

Ne biçim hükümet var başımızda hep zenginin yanında devlet hastaneleri pislikten geçilmiyor özel hastneler dersen ateş pahası bu milletin güzel bir saglik hizmeti almasi gerekir ama nerde öyle hükümet başımızda

ersin eraslan :

Ya sizin işiniz gucunuz yokmu gariban adamlarla uğrasıyorsunuz zengin adam icin sıkınti olmayacağını bilmiyormusunuz bu devleti seviyordum ama bu haberden sonra sevgimde kalmadi

ismail :

hastanelerin özelleşmesi saten bir hak gaspı için bahane yaratmak işlemiydi.bazı kişilere peşkeş çekilerek güzel rant sağlama hareketidir..işgali halkın kavramasını örtmek için şimdiye kadar bekletildi..saten gariban için özel hastane ölüm demek.gecelik 300 tl...sadece yatak ücreti...yaşa rte öküzlüğü...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar