banner864

TEOG'da okulunu beğenmeyenler koşulsuz nakil yapabilir! 22 Ağustos 2014, 16:01

Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı tercih sonuçlarına göre, yerleştiği okulu beğenmeyen öğrencilerin başka bir okula nakline dair açıklama yaptı.
Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı tercih sonuçlarına göre, yerleştiği okulu beğenmeyen öğrencilerin başka bir okula nakline dair açıklama yaptı.

MEB'in konuya dair, yaptığı açıklama şu şekilde:

"Eylül ayı sonuna kadar haftalık periyotlarla gerçekleştirilecek olan yerleştirmeye yönelik nakil işlemleri, okulların ilan edilen boş kontenjanları için yapılacaktır. Yerleştirme nakil döneminde, başka bir resmî/özel okula nakil talebinde bulunan öğrencilerden boşalacak kontenjanlar bir sonraki haftanın boş kontenjan listesinde yer alacaktır. Söz konusu işlemler sonucu nakil talebi gerçekleşenler ve boş kalan kontenjanlar e-okul sistemi üzerinden ilan edilecektir.  

26 Eylül 2014 tarihinden sonra yapılacak nakil başvuruları, ortaöğretim kurumları arasında nakil esaslarına göre taban puanlar esas alınarak gerçekleştirilecektir. 
Yerleştirme, nakil kontenjanları, yerleştirme nakil işlemleri ve ilgili bütün duyurular, Bakanlığımızın e-okul.meb.gov.tr adresinden ilgililerin ve kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.
 
Tüm öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği"

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

aysegül durucan :

yazık güzel ülkeme eskiden evine yakın okula giderdin şimdi buçocuklar okumasın diyemi bu sistemi getirdiler anlamdım ben üç vesayet nasıl göndercem sağlık meslek lisesi çıktı çocuk doktor olmak istiyor cebide yol paran varmı diye soran yok

yusuf :

Lisemin bölumlerini begenmedim nasil degistiririm

seda boz :

nakiller boşa okul müdürünü tanıyorsanız istediğiniz okula formalite nakil işlemiyle kabul edilirsiniz.milli eğitim o kadar samimiyse nakilleri okul yönetimlerine sormadan otomatikman yapsın.özel okullarda ancak durumu iyi ailelerin çocukları okur.dar gelirli öğrencinin ailesi ailesi özel okulun farkını nasıl ödesin.ben çocuğuma yardımcı kitapları zor alırken nabi avcı gülmüyor mu aldığı karara

Anonim :

boş kontejanlara bakmak için google'a e-okul yazın sonra kontenjan bilgileri sorgulama diye yazılar çıkıyor ona tıklarsanız ulaşabilirsiniz.

Helin :

Yaa bune ya cok programli bir liseye yerlestirmisler beni ama lisenin hicbir yerde adresi yok bende kaymakamliga gittim ordan nakili istedim yani eger okul uzaksa okula gitmenize gerek yok. En yakin kaymakamliga gidip nakil isteyebilirsinz.

Neslican CAN :

arkadaşlar boş kontenjanlara nereden bakacağiz?

abc :( :

Ya bu liselere nakiller nasil olacak bide eokulda puan yaziyo o puandan dusuk olursa kontenjana giremiyo musun??

yusufkilic :

Torpili adamı olan boş kontenjana geçer olmayan bakar izler bu turkiyede herzaman olan şeyler

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar