banner864

Velilerden müdür kıyımına tepki 27 Ağustos 2014, 15:00

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelen Okul Aile Birliği üyeleri Yönetici Atama Yönetmeliği ile haksız yere görev değişikliği yapılan okul müdürlerinin yanında olduklarını belirttiler. yönetmeliğin adil olmadığını söyleyerek yönetmeliği protesto eden veliler uygulamaya son verilerek okul müdürlerinin görevlerine devam etmesini istediler.
 Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelen Okul Aile Birliği üyeleri Yönetici Atama Yönetmeliği ile haksız yere görev değişikliği yapılan okul müdürlerinin yanında olduklarını belirttiler. yönetmeliğin adil olmadığını  söyleyerek yönetmeliği protesto eden veliler uygulamaya son verilerek okul müdürlerinin görevlerine devam etmesini istediler.

Doktor İlhami Tankut Okul Aile Birliği Başkanı Zeliha Çam yaptığı açıklamada,okullarında başarılı okul müdürlerinin puanlama yerine Milli Eğitim Müdürlüklerinde 'masa başında' görevlerinden olduklarını belirtti. Çam, ''Aslında kaybeden okul müdürlerimiz değil göz bebeklerimiz çocuklarımız ve biz velilerdir'' diye konuştu.

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'ın 'Ben de sonuçlar belli olduktan sonra öğrendim. İl puan vermedi, ilçeler puan verdi' şeklinde açıklamasını eleştiren Çam bu açıklama hakkında "sadece komik olarak nitelendirilebilir'' yorumunda bulundu.

Uygulamanın son verilmesini isteyen Çam, eğitimin gerçek paydaşların daha etkili olacağı bir değerlendirme sistemi ile müdürlerin atanmasını talep etti. Çam, talepleri gerçekleşinceye kadar açık haksızlığa uğrayan okul müdürlerinin okullarında görevlerine devam etmelerini istedi.

Velilerin eylemine Eğitim-İş ile Türkiye Liseliler Birliği destek verdi.


Haber: Barış Yurteri
Fotoğraf: Merve Demirağ / Antalya

Etiketler

Yorumlar

politik :

yılarca ögretmen kıyımına göz yumanlar sıra idarecilere gelincemi uyandılar sizce dayısı olmayan kaç kişi müdür olmuştur

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar