banner864

15 Nisan'da sona eriyor 12 Mart 2014, 09:10

Balık olmadığı için av sezonunun bitişi 1 Mayıs’tan 15 Nisan’a çekildi. 15 Nisan'dan sonra balık avlanamayacak. Balık fiyatlarında da artış bekleniyor

Sezon 15 gün önce bitiyor

Yağmurla birlikte balık fiyatlarında artış yaşandı. İstavrit ve hamsi 15 lira oldu. Av sezonundan umduklarını bulamadıklarını söyleyen balıkçılar, “Havaların soğumasıyla birlikte balık fiyatlarında bir miktar artış yaşandı. Balık olmadığı için av sezonunun bitimi 15 Nisan’a çekildi. Bundan sonra artık balık bitti” diyor.

Balığın tazesi bulunamayacak

Kumkapı’daki tezgâhlarda az ve pahalı satılan balıklar göze çarpıyor. Balıkçılar, “Sezon 1 Mayıs'tan 15 Nisan’a çekildi. Balık olmadığı için haliyle sezon erken kapanacak. Balık fiyatları da bundan sonra hep artacak. Taze hamsinin kilosu şu an 12-15 TL, normalde ortalama 8-10 lira oluyordu. Bazı balıklarda geçen aya göre 5 ile 10 liralık bir artış var. Bundan sonra balığın tazesini bulmak da zorlaşacak. Bulsanız bile çok pahalı olacak” diyor.

ulusalkanal.com.tr
 

Yorumlar

cmx :

bilinçsiz av yaparak denizi kuruttunuz...

replay 37 :

kesinlikle katılıyorum ...

Curious George :

minnacık balıkları tröllerle avlarken hiç düşünmüyordunuz değil mi sevgili balıkçılar? balık yataklarını kuruttuktan sonra gelinen nokta: siz kazancınızdan, biz gıdamızdan olduk.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar