banner864

ABD ile Türkiye anlaştı 03 Ağustos 2015, 17:19

Türkiye Amerika Birleşik Devletleri arasında Genişletilmiş Bilgi Değişimi Yoluyla Uluslararası Vergi Uyumunun Artırılması Anlaşması imzalandı. Anlaşma uluslararası kaçakçılığı önlemek ve vergi uyumunun sağlanması için iki ülke arasında belirli bilgilerin paylaşımını ön görüyor.
Türk ve Amerikalı finans sistemini yakından ilgilendiren bir antlaşma imzalandı.

Anlaşma Gelir İdaresi Başkanlığının sitesinde Genişletilmiş Bilgi Değişimi Yoluyla Uluslararası Vergi Uyumunun Artırılması Anlaşması olarak duyuruldu.

Türkiye adına Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk ve ABD Büyükelçi John Bass 'in imzaladığı anlaşma kayıp ve kaçak ile etkin şekilde mücadele edilmesi ve vergiye gönüllü uyumun artırılması bakımından iki ülke arasındaki işbirliğinin kuvvetlendirilmesini amaçlıyor. 

Anlaşma uyarınca değiştirilecek bilgilerin türü ve değiştirme zamanını önceden belirleyen taraflar, düzenli bilgi değişiminde bulunacak. taraflar hesap sahiplerinin bazı bilgilerini paylaşabilecek.

Ankara’da imzalanan antlaşma Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kabulü ve Cumhurbaşkanı'nın onayının ardından yürürlüğe girecek.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

esipa :

Ahmakli bir antlasma sonucta turkiye nerede usa nerede, amac turkiyenin daha kapasamli bir sekilde kontrol icin yasamasi

İsmail Saykal :

Peki önce i kaçırılan paralar geri döndürülüp hesabı sorulacak mı? temizlik şart inandırıcı olması gerekli..Selim Edesler. Birbirini aklayan Tansular Mesutlar..

Tolgs_deniz :

Muhabir yazmadan antlasma ile anlasma arasindaki farki ögrenseydi daha iyi olacakmis!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar