banner864

''Asgari'' zamma yurttaşlardan ilk tepki 30 Aralık 2014, 20:11

Asgari ücrete 58 lira zam geldi gelmesine ama, bu parayla geçinen vatandaşın hali perişan. Çünkü sadece gıda fiyatları geçen yıldan bu yana 169 lira arttı. Hal böyle olunca asgari ücretli, bakın gelen zamma nasıl tepki gösterdi.

''Asgari'' zamma ilk tepkiler paylaşan: ulusalkanal
Tepkiler asgari ücret zammına. Milyonlarca çalışanın merakla beklediği açıklama yapıldı. 891 lira olan asgari ücrete net 58 lira zam geldi. Ancak geçim sıkıntısı yaşayan asgari ücretli zamdan memnun kalmadı.

Asgari ücretli gelen 58 liralık zamma tepkili. Çünkü 4 kişilik bir aile için, sadece gıda fiyatları geçen yıldan bu yana 169 lira arttı. Peynir de, ekmek de, zeytin de zamlandı.

Tabii, ihtiyaçlar sadece gıda ile bitmiyor. Bunun yanı sıra kira, elektrik, eğitim ve sağlık harcamaları da var. BU kalemlerdeki toplam maliyet ise geçen yıldan bu yana 491 lira artış gösterdi.

Haber: Hatice Kara
Kamera: İnanç Saraçoğlu
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Gürhan Salihlili :

Devlet isterse, asgari ücreti 5 katına da çıkarır. Bu gücü var ama neden asgari ücreti gıdım gıdım artırıyor? En büyük nedeni Türkiye'nin kendini küçültme planlarıdır. Asgari ücret, 2 katı bile olursa, Türkiye bölünmez. Şu ülkedeki tüm rezilliklerin nedeni Batı'nın Kürdistan Hayali içindir. Güneydoğu'nun bölünmeye uygun olması yeterli değildir. Tüm Türkiye'nin bölünmeye uygun olması gerekir. Bu atmosfer 80 senelik hummalı bir çalışmanın ürünüdür. İşte bu yüzden bu ülkede her türlü akıldışılık at koşturmaktadır...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder