banner864

Aylık masraflar karşılanamıyor! Yurttaşlar şikayetçi 05 Ağustos 2015, 20:25

Alt gelir grubundaki yuttaşlar aylık gelirlerinin yüzde 70'ini gıda, ulaşım ve konut için harcıyor. Ortalama bir evde yaşamanın aylık masrafı 2 bin 800 lirayı buluyor. Evet, Türkiye istatistik Kurumu, Hanehalkı Tüketim Harcaması 2014 yılı raporunu açıkladı. Ulusal Kanal'a konuşan yurttaşlar, aldıkları maaşın temel ihtiyaçlarına yetmediğinden şikayetçi.
Türkiye İstatistik Kurumu, Hanehalkı Tüketim Harcaması 2014 yılı raporunu açıkladı.

Raporda  ortalama bir evde yaşayanların aylık masrafının bir yılda 270 lira artarak 2 bin 840 Liraya çıktığı bilgisine yer verildi.

Hane halkının en büyük giderini konut ve ev kirası kalemi oluşturdu. Konut masrafını, gıda ve ulaşım masrafları takip etti. Hane halkının masraflarındaki en küçük paylar Sağlık, Eğitim ve Kültür alanında kaydedildi.

En düşük gelir düzeyi ile en yüksek gelir düzeyi arasında yapılan karşılaştırmada, gelir seviyesi arttıkça gıda ve konut giderlerin masraf içinde payı azalıyor.

Gıda, haberleşme ve konut masrafları düşük gelir grubunda aylık gelirin yüzde 70’ine denk geliyor. Üst düzey gelir sahiplerinde bu oran yüzde 58 olarak belirlendi. 
  
HABER: CEM BAYAN
KAMERA: MEHMET ALİ GÜLSEVEN

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Ah Vatan :

Bir Vampirler ülkesi varmış .Bu vampirler ülkesinde birde büyük vampir varmış .Her işte büyük vampirin dediği oluyormuş Büyük vampir demiş ki su ücretini kademeli yapacaksın . Bir evde çok insan yaşıyorsa orada su kullanımı çoktur. O aileye suyun tonunu 4,75 kuruş yapacaksın çünkü o aile asla belini doğrultamasın bana muhtaç olsun. İKİ kişo olan ailede su kullanımı azdır onlar yaşlıdır onlardan zarar gelmez onların suyunuda 2 tl yapacaksın onlar suya sabuna dokunmadan yaşarlar bende 2tl nin üstündeki paradan pay alacağım bey gibi yaşayacağım demiş bu parayla kendimi saraylar yaptıracağım keyfimi bakacağım demiş

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar