banner864

Balık fiyatları tavan yaptı 24 Ocak 2015, 10:30

Havalar ısındı balık fiyatları düşmedi.
 Önceki haftalarda tüm Türkiye’de etkili olan soğuk havalardan dolayı, balık fiyatları ve balık çeşitleri de etkilenmişti. Denizden az balık çıkarken, balık fiyatları da tavan yaptı.  Batı Karadeniz bölgesi Akçakoca’lı balıkçılar, 2-3 haftadır devam eden yağışlı, soğuk havalar yüzünden denizden avlanamadıklarını belirttiler. Bu yüzden balık fiyatlarının iki kat arttığını ifade ettiler. 2 gündür havaların ısındığını belirten Balıkçı Adnan Özer, tekrardan balık çıkmaya başladı. Ancak çok az bu nedenle fiyatlara yansımadı‘’ diye konuştu.
Adnan Özer, ’’Havalar elverişli olduğu vakit balıkta bir sıkıntımız olmuyor. Havalar bozunca orada bir sıkıntı oluyor fiyatlar talep eder istemez oynuyor. Şu anda Hamsi balığı yok, tezgahlarda 10 TL’den satılıyor, İstavrit ise Hamsi ile yarışta oda 10 TL’den satışta, Barbun balığı ise 15 ile 20 TL, Mezgit balığı ise incesi 5,irisi 10 TL’ye Karadeniz Levrek balığı ise kilosu 70 TL’den satışta’’ diye konuştu. (İHA)

Yorumlar

ilahiadalet :

dünyanın her yerinde soğuk havalarda balık sıkıntısı yok bir bizde soğuk havalarda azalıyorlar. evleri var eve girip sıcak soba başında yaşıyorlar sanki. arkadaş bu millete ne yalan söylesek inanıyorlar zihniyetinden vazgeçin artık. trolle avlanıp balıkların yuvalarını tarumar ediyorlar çıkan balıkları depolarda saklıyorlar sonra balık 20 lira kilosu. yürü git

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar