banner864

Bu araçlara ceza yağıyor! 21 Haziran 2014, 10:36

Kadıköy'de trafik ekipleri, modifiyeli araçlara yönelik uygulama yaptı. Yapılan uygulamalarda, 175 otomobile 40 bin TL tutarında ceza kesilirken, modifiyeli 12 araca da trafikten men cezası uygulandı.
Kadıköy'de trafik ekipleri, modifiyeli araçlara yönelik uygulama yaptı. Yapılan uygulamalarda, 175 otomobile 40 bin TL tutarında ceza kesilirken, modifiyeli 12 araca da trafikten men cezası uygulandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Selamiçeşme Ekipler Amirliğine bağlı ekipler, dün saat 22.00'da, modifiyeli araçların yarış yaptığı Kadıköy-Bostancı sahil yolunda uygulama yaptı. Polis ekipleri, camları filmli olan, yüksek ses çıkartan egzozları bulunan ve trafiği tehlikeye düşüren otomobilleri tek tek durdurup inceledi. Gece saatlerine kadar süren uygulamalarda, 175 otomobile 40 bin lira tutarında ceza kesilirken, modifiyeli 12 araca da trafikten men cezası uygulandı.

"6 NOKTADA UYGULAMAMIZ VAR"

Selamiçeşme Ekipler Amiri Ahmet Duman, "Kadıköy bölgesinde 6 noktada uygulamamız var. Genelde Bağdat Caddesi, Cadde Bostan civarında kontrol noktalarımız var. Bu modifiyeli araçlara, Karayolları Trafik Kanunu'nun ilgili maddelerince cezalar uyguluyoruz. Cezalar 80 veya 172 TL tutarında. Araçlar aynı durumdan dolayı ikinci sefer kontrol noktamıza takılırsa, trafikten men ediliyor" diye konuştu.

PARA CEZASI KESİYORLAR

Uygulamada otomobili durdurulan Gökhan Çağla ise, "Polisler, caddede ilerlerken egzozun sesinden ve aracın şeklinden modifiyeli olduğunu anladı. Para cezası kesiyorlar. 172 lira ceza yedik. Uygulama güzel; ama ceza yemeseydik daha güzel olurdu. Modifiyeyi seviyorum. Modifiye hayattır" dedi.

Hakan KAYA - Soner HASIRCIOĞLU / İstanbul DHA


Etiketler

Yorumlar

Türkan T. Arıkan :

muhalefet partileri hiç bir araştırma yapmadan ve parti içinde görüşmeden çatı adayı belirlemelerinin sonucu budur. tam bir dayatma uyguladılar. sonucuna katlanırlar.

Rarbay :

Cadde ve sahil oto ve MOTOR yarışları insanlar evlerinde uyku uyutmuyor aylardır bu akıntıyı çekiyoruz yeni akıllarına gelmiş güzel ne kadar etkisi sürer bilinmez?

Gozde caytug :

Uygulama guzel bırde gece yarısı sokak aralarında gezen motorlara bı el atsalar basbas bagırıyolar

Rüstem ertuğ :

Çok güzel uygulama ? Ben görevlilerden gece kontrollerin de ! Şu uygulamayı bekliyorum ehliyet ruhsat lütfen (kilasik soru) far köntrolü evet yurt dışında var ! Taksici arkadaşlar ! Farlarınızı : ayarlayın kurallara göre saygılar !

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar