banner864

Emeklilik bekleyenlere müjdeli haber! 05 Kasım 2014, 12:28

Uzun süre çalışanların daha az emekli aylığı alması uygulaması 2015 Aralık'ta son buluyor. 2015 yılı programına göre emekli aylığı parametreleri değişecek, uzun çalışan yüksek emekli aylığı alacak.
Uzun süre çalışanların daha az emekli aylığı alması uygulaması 2015 Aralık'ta son buluyor. 2015 yılı programına göre emekli aylığı parametreleri değişecek, uzun çalışan yüksek emekli aylığı alacak.

Habertürk gazetesi'nden Rahim Ak'ın haberine göre, Ekim 2008'den sonra yapılan bir düzenleme ile getirilen uzun süre çalışan işçi ve memurun emeklilikte daha az maaş alması sistemi artık rafa kalkıyor.

Aynı zamanda dün Habertürk'te yayımlanan evi olanların ikinci, üçüncü evi satın aldığında konut kredisi kullanması halinde mevcut olan vergi avantajını ortadan kaldırmayı planlayan 2015 programına göre çalışma hayatında uzun süre kalıp prim ödeyenler emekliliklerinde rahat edecek.

Hükümet, 2105 yılı programında, 2015 Aralık sonuna kadar yapılacak düzenleme ile emekli aylığı hesaplamalarında kullanılan parametrelerin değişeceğini ve çalışma hayatında uzun sürelerde kalmayı teşvik edecek şekilde güncelleneceğini açıkladı.

Böylece hükümet aylık bağlama oranlarını, çalışma süresi uzadıkça daha yüksek emekli aylığı bağlanmasını sağlayacak şekilde düzenleyecek. Aynı düzenleme ile Kamu İhale Kanunu'nda kayıt dışı işçi çalıştırdığı saptanan işverenin, kamu ihalelerine belirli bir süre giremeyeceklerine dair değişiklik yapılacağı da belirtildi.


Yorumlar

Hüseyin elgin :

Niye Aralık 2015 yanlış farkedilince ivedi düzeltilmeli. trafikte tersyöne girince ilerden mi dönülür

eda aydin :

Boyle sacma bisey olabilirmi genclerin onunu acmayayin zaten yaslilar calissin gencler otursun emeklilik yasini dusurunde genclere is imkani acilsin bu kadar gor cahil olunmaz ki son gencler uyusturucu icer calisman insandan hayir gelmez ama uyusturucu icmelerini sizler sagladiginiz icin ustunden nema alindigindan isinize geliyodur

yaşa takılan :

süperr özel sektördeki̇ler sektörde çalişan gününü ucu ucuna zor tamamlarken memurlarlarin i̇ş güvencesi̇ var 30 sene devlet baba pri̇mi̇ni̇ gani̇ gani̇ ödüyor,i̇ki̇li̇k ayrimcilik emekli̇li̇ktede devam edecek ,ne ala...

Selçuk :

Yaşa takilanlarla ilgili haberler varmi 8000 gün prim ödemem var tavandan 25 yıl da dolu nereye kadar bekkliycez mezaramı bilmiyorum

şeref şenyayla emekli :

2000 .sonrası emekli olanların maşında iyileştirme yapılsın Tüm emeklilerin hakkı verilsin.vermeyene haram Zehir zıkım olsun İki elimiz yakalsrinda Olsun burunlarından Gelsin.her yere bol Emekli ye gelince yok Devlet zarar ediyormuş 1100 .lira seyyannen zam Yapar başka kurum Çalışanına vicdansızllar Size bu millet nasıl oy Veriyor anlamış deyilim İnşallah hekesin bir gün Kafası dank eder.

Önder guz :

Hakkımız haram olsun

rezaletin dik alası :

memleketi 50 sente muhtaç edip suçlarını emekliliğe hak kazananlara yüklediler. sgk battıysa bunun bedelini ben neden ödüyorum. süper emeklimiyim, kodamaan mıyım, torpilli maaş mı alıyorum. günde 15 saat çalışıp en düşük maaşıben alıyorum. bu rezalet değil de nedir.

Hasan GARİP :

kendi̇leri̇ne 2 yilda kiyak emekli̇li̇k. halka mezarda emekli̇li̇k. iyi̇ olur i̇nşallah.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder