banner864

İşsizlere kötü haber 07 Ocak 2015, 18:36

Eğer işsizlik azalır, ben de bir iş bulurum diye düşünüyorsanız aldanmayın. Çünkü kötü haber bizzat Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'dan geldi. Babacan, işsizlik oranlarında hızlı bir düşüşün olmayacağını söyledi.
Bir iş sahibi olup para kazanmak herkesin hayali. Ama Türkiye'de her 10 kişiden biri işsiz. Ve tam da bu durumda Başbakan Yardımcısı Ali Babacan işsizlikle ilgili önemli bir açıklama yaptı. İşsizlik sorununun yakın zamanda çözülemeyeceğine işaret etti.

Babacan, "Türkiye ne kadar istihdam üretirse üretsin yeni çalışma oranları arttığı için işsizlik oranlarında düşüşü o kadar hızlı sağlamayacağız, maalesef öyle görünüyor."  dedi.

MÜSİAD'ın Ankara'daki toplatısında konuşan Babacan'a göre, işsizliğin düşmemesinin nedeni, iş gücüne katılım oranının yükselmesi. Yani iş isteyenlerin artması.

Babacan,Üniversite mezunları oranı arttıkça, daha çok insan çalışmak istiyor. İş gücüne katılım oranı son 3 yılda çok arttı. Bu yeni bir dönem devam edecek. Hazır olmamız gerekiyor. İşsizlikte son dönemde 2 puana yakın düşüş var ama, bundan sonra düşürmek işgücü piyasası reformları ile sağlayabiliriz." şeklinde konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar