banner864

Kabinede faiz çatlağı 28 Mayıs 2014, 14:15


KABİNEDE FAİZ AYRILIĞI paylaşan: ulusalkanal

Faiz indirimi tartışması Bakanlar Kurulu'ndaki krizi alevlendi. Başbakan Erdoğan Merkez Bankasına fazileri indirin baskısını her fırsatta dile getiriyor. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi de Başbakan ile aynı görüşte. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise Merkez Bankası'nın politikasına sahip çıkıyor. 


Başbakan ayrı ekonomi kurmayları ayrı konuşuyor. Merkez Bankası'nın faizleri yükseltmesi kabine içerisinde farklı görüşleri bir kez daha gün yüzüne çıkardı.

Başbakan Erdoğan, Merkez Bankası'nı hedef alan bu sözlerinin ardından Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Merkez Bankası ve yöneticilerine sahip çıktı.

Babacan ayrıca Türkiye'nin üretimden el çekerek tüketime yönelmesinin risklerine de vurgu yaptı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de Başbakan Yarımcısı Babacan ile aynı görüşte olduğunu açıkladı.

Faiz tartışmasına Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi de katıldı. Zeybekçi de Erdoğan'ndan yana tavır aldı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Sabahattin Toluk :

sayin basbakan hakli.enflasyonu korukleyen en buyuk etken faizdir. butun dunyada banka faizleri 510 kabul edilebilir orandir .510 gectimi katlari enflasyona misli olarak yansir.bunu turgut ozal da soyledi daha sonra banka faizlerini 590 cikartti dahamsonra 6 sifir atmak mecburitetinde kaldik.

ahmet akkaya :

faiz başbakanın dediği gibi 0 olmalı gerekirse parası olandan vergi alınmalı ki kimse para bulundurmasın bol bol harcasın.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar