banner864

Kıyamet kopacak mı? 18 Ağustos 2014, 16:08

Cumhurbaşkanlığı seçimiyle iyice gerilen piyasalar bu kez radarları Amerikan Merkez Bankası FED'e çevirdi. FED'in 21 Ağustos'ta yapacağı toplantı Türkiye gibi sıcak para ekonomisine bağlı ülkeleri yakından ilgilendiriyor. Capital Gelt Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Devrim Yılmaz, FED toplantısını ve Türkiye'yi bekleyen olası senaryoları Ulusal Kanal'a değerlendirdi.

Radarlar FED'e çevrildi paylaşan: ulusalkanal
Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşlarının deyişiyle "Politik risk" Köşk seçiminde piyasaları iyice gerdi. Seçim bitti ancak yatırımcı henüz rahat bir nefes alamadı.

Bu kez gözler varlık alımını sıfırlayacak olan Amerikan Merkez Bankası Fed’e çevrildi. Piyasalar FED'in Jackson Hole toplantısına kilitlendi. 21 Ağustos’ta başlayacak olan toplantıda faiz artırımı görüşülecek.

Peki, toplantıda "faiz artırım" kararı çıkar mı? Capıtal Gelt Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Devrim Yılmaz, FED toplantısını Ulusal Kanal'a değerlendirdi.

Özgür Devrim Yılmaz'a göre, kararlarında işsizlik rakamlarını göz önüne alan FED, şimdilik artırım kararı almayacak. Ancak beklenti bile piyasaları etkileyecek.

Sadece FED değil, uluslararası kredi drecelendirme kuruluşlarının "Politik risk" vurgusu da gerginliği iyice tırmandıracak.

Haber: Oğuz Polatbilek
Kamera: İnanç Saraçoğlu

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar