banner864

Kriz vurdu, yatırımcı kaçtı 06 Nisan 2015, 18:13

Kriz vurdu yatırımcı Türkiye'den kaçtı. Dev bankaların ve şirketlerin Türkiye piyasasında çekilme kararı borsayı da vurdu. Yıl başından bu yana yabancı yatırımcı net 838 milyon dolarlık hissesini satarak Türkiye piyasasından çekildi.
Ekonomik kriz yatırımcıyı Türkiye'den kaçırdı, önce bankacılık sektöründe dünya devi CityBank sonra HSBC sonra alışveriş şirketi Limango... Borsa İstanbul'un verilerine göre, Ocak ayından bu yana piyasalardan 838 milyon dolarlık hisse satışı gerçekleştirildi.

Sadece şubat ayında borsadan çıkan para 510 milyon dolar.

Çekilmenin en yoğun yaşandığı sektöre de bankacılık ve finans sektörü. Uzmanlara göre bunun nedeni ekonomik ve siyasi krizden kaynaklı piyasalarda yaşanan belirsizlik.

Belirsizliğin getirdiği olumsuzlukların sonucu olarak geçtiğimiz haftalarda Türkiye piyasalarından çıkacağını kamuoyuna duyurmuştu.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ali :

yabanci sermayenin karakteristigidir, isler kotuye gittikce daha da kacaklardir ve geride ise enkaz malesef kalacaktir .

Demezmi :

günaydın hala mı anlamıyorusuz aylardır burada yazıyorum türkiye herşeyi ile çöktü diye daha geçen akşam yazmıştım enflasyon %23'lerde seyrediyor diye allın buyrun işte bu konu ile yazdığım yazı bununla ispat edilmiş oldu!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar