banner864

Yiğit Bulut'a suç duyurusu 09 Mart 2015, 17:34

CUMHURBAŞKANI’nın Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı Yiğit Bulut hakkında suç duyurusunda bulunuldu
Doç.Dr. İlkay Boduroğlu’nun Silivri Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusunun Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildiği öğrenildi.

“Görevi kötüye kullanma, görevi ihmal, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret, iftira, finansal piyasalarda manipülasyon’’ gibi isnatların bulunduğu Boduroğlu’nun suç duyurusunun gerekçesindeşu ifadeler yer aldı:
“Yiğit Bulut, TRT HABER’deki programında, isim vermeden Ali Babacan’ı manipülatör olarak suçlamıştır. Bu suçlama 06.08.2014 tarihli gazetelerde de yeralmıştır.
Yiğit Bulut Ekonomi Başdanışmanı olduktan sonra, ekonomi bilgisi sınırlı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Merkez Bankası’nın faiz politikası konusunda yanlış yönlendirmiştir.
Yiğit Bulut’un kanımca asıl derdi ekonomiyi düzeltmek değil, ya Sayın Ali Babacan’ın ya da Merkez Bankası Başkanı Sn. Erdem Başçı’nın görevini kapmaktır.

...Yiğit Bulut’un yurtiçi bankalardaki hesaplarının incelenmesini ve birikimlerinin TL cinsinden değil de şu anda en güçlü para birimi olan Amerikan Doları cinsinden olup olmadığınıncinsin da araştırılmasını
öneriyorum.’’


Aydınlık
Etiketler

Yorumlar

ali :

akp li vekillerin dolar hesabi varmi diye incelensin yigit bulut un dolar hesabi varmi diye incelensin bu dolar yükseliisinde kazanc saglayan olmusmu incelensin

Barış Andes :

aşırı jöle kullanımından kaynaklanan bir arıza olmuştur. fıtratındaki bu geçici arızadan dolayı onu affetseler olmaz mı?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar