banner864

19 kilometre yürüdüler 28 Şubat 2014, 18:17

Kimi kirasını ödeyemedi kimi çocuğuna harçlık bile veremedi.Çünkü onlara aylarca maaş ödenmedi. Sakarya'daki taşeron karayolu işçileri tüm bu şartlara artık yeter dedi, iş bıraktı. Sorun yine çözülmeyince işçiler yaklaşık 20 kilometre katetti, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü önünde oturma eylemi yaptı.

Ne kiralarını ödeyebildiler ne de çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayabildiler. Çünkü emeklerinin karşılığını, maaşlarını alamadılar. Hem de aylarca...

Yer Sakarya. Karayollarında çalışan 90 taşeron işçiye maaşları ödenmedi. Onlar da haklarını alabilmek için 21 Şubatta iş bıraktı, karayollarındaki temizlik işlerini yapmadı. Ama yine seslerini duyan olmadı.

Seslerini duyurabilmek için bu kez de Sakarya'nın Arifiye ilçesinden Sapanca ilçesine kadar yürüdüler. Hedefleri Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü'ydü. Emekçiler soğuk havada tam 19 kilometre yol katetti.

Yürüyüş Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü Sapanca 17. Şube Şefliği'nde sona erdi. İşçiler şube müdürüyle görüşmek istedi olmadı. Şube şefinin şehir dışında olduğunu öğrenince işçiler oturma eylemine başladı.

Taşeron işçilere maaşları verilecek ama onların bir de kadro sorunu var. Yaklaşık 7 bin taşeron karayolu işçisinin kadroya geçirilmesi yönündeki mahkeme kararı hala uygulanmadı. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

selim bayrak :

Ulusala tesekku ederim

Ihsani özbek :

Ulusal yasasın

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar