banner864

Abdullah Gül hakkında son sözü Atalay açıkladı 12 Nisan 2015, 12:55

AKP sözcüsü Beşir Atalay, Abdullah Gül'ün siyasete dönüp dönmeyeceği konusunda konuştu. "11'nci Cumhurbaşkanı'na adaylık teklifini bizzat kendisinin götürdüğünü belirten Atalay, Gül'ün teklifi reddettiğini" söyledi.
 AKP Sözcüsü ve seçim kampanyası ekibinin başındaki isim Beşir Atalay'dan, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili açıklamalar geldi.

Atalay, Habertürk'e verdiği röportajda 11'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün aktif siysete dönüp dönmeyeceği ile ilgili konuştu. Atalay, Gül'e adaylık teklifini bizzat kendisinin götürdüğünü söyledi.

"Bunu burada ilk kez açıklayayım. Abdullah Bey'e adaylık teklifini ben götürdüm. Başbakan'ımız Davutoğlu bana "Abdullah Bey'le görüş, tekrar aday olmak isterse başımızın üstünde yeri var" dedi. Ayrıca listeler hazırlanırken katkısı olup olmayacağını da sormamı istedi. Bu mesajları kendisine götürdüm. Abdullah Bey her iki teklif için de teşekkür etti ama reddetti ve dışarıda kalmak istedi"

"Gül'e karşı AKP'nin ve hükümetin gerekli hassasiyeti göstermesi gerekir." diyen Atalay, 11'nci Cumhurbaşkanı'nın yeni parti kurup kurmayacağı sorusuna da yanıt verdi.

"Asla öyle bir şey olmaz. Abdullah Bey'de tam bir dava ahlakı vardır. Partiyi zayıflatacak bir davranış içinde olmaz."

"Kamuoyunun yakından tanıdığı 3 dönemliklerin listede olmayışı eksiklik hissettiriyor" diyen Atalay, Erdoğan'ın listelere direkt etkisinin olmadığını da öne sürdü.

Beşir Atalay Arınç-Gökçek tartışmasıyla ilgili "Çok yanlış buluyorum. Bir belediye başkanı olarak, Başbakan Yardımcımıza böyle şeyler söylemesi yanlıştı." ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar