''Alın terimizi istiyoruz'' 07 Haziran 2014, 16:09

Antalya ve İskenderun'da AKP'li Belediyeler tarafından işten çıkarılan belediye çalışanları eylem yaptı. İşe geri dönmek isteyen 700'ün üzerinde işçi, taşeron sisteme son verilmesini istedi.

"ALIN TERİMİZİ İSTİYORUZ" paylaşan: ulusalkanal
İşten çıkarılan belediye işçileri Antalya ve Hatay'da seslerini duyurmak için yürüyüş düzenledi.

AKP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerekçesiz ve tazminatsız işten atılan 700 Belediye çalışanı, Belediye önünde oturma eylemi yaptı. İşçilere diğer emekçiler ve çeşitli siyasi parti ve dernekler destek verdi.

İşçiler imza masalarında toplanan 10 bin imzayı da Büyükşehir Belediyesi Özel Kalemine teslim etti. İşe geri dönmek isteyen işçiler, talepleri reddedilierse önümüzdeki günlerde süresiz eyleme çıkacak.

Bir işçi kıyımı yaşanan Hatay'da, AKP'li İskenderun Belediyesinin işine son verdiği 70 taşeron güvenlik görevlisi eylemdeydi. İşçilere KESK, Taşeron Derneği ve Emekli-Sen de destek verdi.

Taşeron sistemi Düzce'de de işçiyi mağdur etti. Öneceki gün Örma Tekstil Fabrikası'nda sendikaya üye olan bir işçi işten çıkarıldı. Fabrikada yaşananlara karşı TEKSİF Örgütlenme Dairesi Müdürü Asalettin Arslanoğlu açıklama yaptı.

İşveren fabrikanın kapılarını kapatarak işçilerin basın açıklamasına katılmasını engelledi. Eyleme İşçi Partisi ve CHP yöneticileri de destek verdi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar