banner864

Ankara'da çok sayıda işçi gözaltına alındı 30 Nisan 2014, 12:25

İşçiler bayramlık elbiselerini giydi. Maliye bakanlığının kapısına kendilerini zincirledi. Kefen giyen işçiler Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e seslendi. Zincirleri kesen polis ise işçi bayramı öncesi 17 emekçiyi gözaltına aldı.
Özelleştirmeye karşı ayağa kalkan Yatağan işçileri, Ankara'da eylemdeydi. İşçiler, santrallerin satışına tepki göstermek için kendilerini Maliye Bakanlığı kapısına zincirledi.

Öğle saatlerinde Bakanlık binası önüne gelen işçiler, önce birbirlerine kefen giydirdi, ardından kendilerini Maliye Bakanlığı'na zincirledi. İşçiler, "Ölmeye geldik" sloganları attı.

İşçilere ilk olarak özel güvenlik müdahale etti. Yaşanan arbede sırasında Maliye Bakanlığı'nın kapısı kırıldı.

Özel güvenlik, santrallerin özelleştirilmesine karşı direnen Yatağan işçilerini durduramayınca devreye Çevik Kuvvet girdi.

Bu sırada Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin bir açıklama yaptı. Girgin, işçilerin sesini duyurmak için bu eylemi yaptıklarını belirtti. Girgin, herhangi bir olay yaşanmasını istemediklerini kaydetti.

Girgin'in açıklamasının ardından polis müdahalesi geldi. Çevik Kuvvet ekipleri, yanlarında getirdikleri demir makasıyla zincirleri keserek işçileri göz altına aldı. 17 işçi, polis ekipleri tarafından Kavaklıdere Polis Karakolu'na götürüldü.


Haber: Aykut Karadağ
Kamera: Serkan Bayraktar
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar