banner864

Ankara'da polis müdahalesi 14 Nisan 2014, 14:03

Yatağan işçileri Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önünde beşinci günü hareketli geçti. İşçiler Özelleştirme İdaresi Başkanlığı kapısına kendilerini zincirledi. Çevik kuvvet ekipleri de müdahale ile işçileri gözaltına aldı.
Önce özel güvenlik ardından da çevik kuvvet polisleri müdahale etti.

Yatağan işçileri Ankara'daki eylemlerinin 5. gününde kendisini Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na zincirledi. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ın gelmesini istedi.

İşçilerin zincirleri çözmek için tek şartı Türk-İş Başkanı'nın gelmesiydi.

Çevik Kuvvet işçinin talebini dinlemedi, ekmekle kendilerini Özelleştirme İdaresi Başkanlığı kapısına zincirleyen işlere müdahale etti.

Yatağan işçisi direndi... Direnenler de tek tek gözaltına alındı. Tes-İş Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik de gözaltına alınan 10 işçi arasında.

Gözaltının ardından polis, poşet operasyonuna başladı. Kurtuluş Parkı'nda yağmurdan korunmak için işçinin gerdiği naylonlar da polis tarafından kaldırıldı.

Türkiye Gençlik Birliği üyesi gençler de Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önüneydi. Çevik Kuvvet gençleri binadan uzaklaştırdı. Bir emniyet amiri genşlere hakaret etti.

Bütün bu müdahalelere karşın Yatağan işçisi mücadeleye devam ediyor. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önündeki eylem sürüyor.Haber: Aykut Karadağ

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

yılmaz chevik :

Hakkını arayanları alın-atın içeri her türlü zûlm-zorbalık nereye kadar bakalım ama unutmayın o ki aranan hak tepede en tepede birgün sizi tepeleyecek tir ...!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder