banner864

Başarı kazanmak için yöntem değiştiriyorlar! 12 Nisan 2014, 18:45

Sendikalı olduğu için işten atılan 93 gündür fabrika önünde direnen Zorlu Tekstil işçileri mücadelelerinde yeni eylemlere hazırlanıyor.
93 gündür fabrika önünde direnen işçiler oradaki görevlerinin tamamlandığını artık yeni eylemlerle mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti. 93 gün boyunca her gün fabrika önünde arkadaşlarına sendikalı olmanın anayasal hakları olduğunu anlatan işçiler örgütlenme çalışmalarına ağırlık vererek amaçlarına ulaşmak için mücadelelerini sürdürecek.
Raziye Uygun “ 93 gündür mücadelemizi onurlu bir şekilde sürdürüyoruz.Ancak yeni yöntemler izleyerek mücadelemize devam etme kararı aldık.Arkadaşlarımızın yanındayız,mücadelemizi devam ettireceğiz. Bu mücadelenin sonunda Zorlu’ya sendikayı getireceğimize inanıyoruz.”
Ali Yatcı “ biz burada olduğumuz için içerideki arkadaşlarımızın maaşlarına zam yapıldı,üç ayda bir gıda yardımı verme sözünde bulunuldu, maaşları ayın 17 sinden 5’ine çekildi. Böylece bizim işimizi zorlaştırmak istediler, fakat biz her yolu deneyerek mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.”
Rabia Daşdemir “ içeride çalışan arkadaşlarıma sesleniyorum, sendika kapıdayken 17 yıldır fabrika size göstermediği imkanları sendika yüzünden gösterdi, sırf sendikayı katmamak için. İçerideki arkadaşlarımın düşünmesini istiyorum sendika kapıdayken bu kadar imkanı kazandınız bir de sendika içeri girdikten sonraki faydalarını tahmin edebiliyorlar mı ? Biz davamızdan vazgeçmiş değiliz, Zorluya sendika girene kadar mücadelemize devam edeceğiz.
Raziye Uygun “ Fabrikanın önündeki direnişimize son veriyoruz ama işverenlerden korktuğumuz için değil mücadelemizi sürdüreceğiz. Bir burada durduğumuz sürece içerideki arkadaşlarımızın baskısı, korkusu daha da arttı. Mücadelemizi farklı alanlarda sürdürmeye devam edeceğiz. Zorlu’ya sendika girene kadar da vazgeçmeyeceğiz.” Diye konuştu.
Teksif Denizli şube Başkanı Recep Oktay,mücadeleyi daha sağlıklı yürütebilmek için çadırımızı kaldırma kararı aldıklarını söyleyerek mücadelelerine dışarıda çalışmalara hız vererek sürdüreceklerini belirtti.
Oktay “93 günün ardından direniş çadırımızı kaldırma kararı aldık.Bu süreci işçi arkadaşlarımız sakın farklı yönlerde düşünmesinler. Bu süreci en iyi şekilde sürdürebilmek için, fabrikada yetki alabilmemiz için mücadelemizi dışarıda sürdürmek zorundayız.En kısa sürede yetki alabilmek için farklı yönler deneyeceğiz. Çıkartılan arkadaşlarımızın davaları açıldı. Arkadaşlarımız geri döndüğünde sendika yetkisini almış olacak buna inanıyoruz ve bunun için mücadele ediyoruz.” Dedi.


Haber: Behiye Yaraşçı
ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar