Çalışanlara kötü haber! 27 Ocak 2015, 16:15

Kıdem tazminatı kalkıyor mu? Çalışma Bakanı Faruk Çelik konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kıdem tazminatında fona devredilmesi için "buna kimsenin karşı çıkma şansı yok" dedi.
 İşçiler defalarca eylem yaptı, Türk-İş "kabul edilirse genel grev yaparız" dedi. Çalışanların ısrarla karşı çıktığı "kıdem tazminatının fona devredilmesi" yeniden gündeme geldi. Konuyla ilgili, açıklamayı Çalışma Bakanı Faruk Çelik yaptı.
"İşverenleri bir noktaya getirdik. İşçiler de şu anda bu işin çözümüyle  ilgili güzel bir noktadalar. Buradan bir kez daha söylüyorum; işçinin tazminatı  her ay hesabına yatmalı. Bu projeye kimsenin karşı çıkma şansı yok. Bunu  geciktirmenin de bir anlamı yok "
 
Bakan Çelik, kıdem tazminatı konusunda tarih verdi, işçi ve işveren temsilcilerine de çağrı yaptı.

"Bizim şubat, mart ayımız var. Bu işin çözülmesi çalışma hayatında  bütün tarafların lehine bir şeydir. Bu kadar açık söylüyorum ve en doğru çözüm de  budur.Ben inanıyorum ki şu anda olumlu bir değerlendirmeleri var. Eğer 'buyurun'  derlerse biz hazırız. Hemen iki gün içinde bununla ilgili düzenleme  gerçekleştiririz"

Fon sistemi, işçinin alacağı tazminat tutarını düşürüyor, Türk-İş bu sistemi genel grev sebebi sayıyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar