banner864

Çalışma paketine onay yok 14 Ekim 2013, 12:03

Çalışma Bakanı "taraflarla anlaştık" dedi, sendikalar yalanladı. Bakan Faruk Çelik kıdem tazminatının fona devri, esnek çalışma ve kiralık işçilik konularında işçi ve işveren taraflarıyla anlaşıldığını söyledi. Taraflardan biri olan Türk-İş ise bakanı yalanladı.
 Hükümetin hızla meclisten geçirmek istediği Çalışma Paketi yine tansiyonları yükseltti.

Kıdem tazminatının fona devri, esnek çalışma ve kiralık işçilik. Çalışma Bakanı Faruk Çelik tüm bu konular hakkında "taraflarla anlaştık, sadece ambalajlama sorunu kaldı" dedi.

Taraflardan biri olan Türk-İş ise Bakan Faruk Çelik'i yalanladı. Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar "kesinlikle doğru değil, anlaşma yok" dedi. Ağar, yapılan son toplantıda kıdem tazminatı konusunun gündeme dahi gelmediğini vurguladı, yapılmak istenen düzenlemeleri Türk-İş'in genel grev sebebi saydığını da hatırlattı.

Başbakan Erdoğan'ın istediği gibi bir anlaşma henüz sağlanamadı. Buna karşın Faruk Çelik, paketin kasım ayında hazır olacağını iddia etti. Bayram sonrasında ise işçi ve işveren taraflarıyla yeniden görüşüleceğini belirtti.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ataturk1 :

akp, turk milletine dogru olmayan bilgi verme stratejisi ile kendi kendine cok buyuk zarar vermistir ve vermeye devam ediyordur, yalan ile kandirirsiniz ancak bir gun dogruyu soylediginizde size inanacak milleti de kaybetmis olursunuz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar