Denetimi AKP engelledi! 13 Mayıs 2014, 20:41

Soma'daki iş cinayetlerinin ardı arkası kesilmezken, sürekli hale gelen kazaların araştırılması AKP Grubu'nun blok oylarıyla engellendi. 23 Ekim 2013'te verilen araştırma komisyonu kurulması talebi 6 ay bekletildi ve 14 gün önce AKP'li milletvekillerin oylarıyla reddetti. Soma'daki maden ocaklarında yaşanan ölümlerin ardı arkası kesilmiyor.

İş kazasından çıkarak adeta iş cinayetlerine dönüşen göçüklerin araştırılması ise sadece 14 gün önce AKP milletvekillerinin oylarıyla engellendi.
 
CHP milletvekilleri 23 Ekim 2013'te Soma'da yaşanan maden kazaları için araştırılma komisyonu kurulmasını istedi. Bu talep Meclis gündemine tam 6 ay bekletildikten sonra 29 Nisan 2014'te geldi.

Araştırma Komisyonu talebi CHP, MHP ve BDP'li vekillerin "Evet” oylarına karşı AKP’li vekillerin topluca “Hayır” oyu vemesiyle reddedildi. Soma’daki iş cinayetlerinin araştırılması AKP Grubu'nun blok oylarıyla engellendi.

Her ay en bir göçük yaşanan bölgede madenler, özel şirketler tarafından kiralanarak işletiliyor.

Madenlerle ilgili komisyon kurulması talebinin sahibi CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, "eski teknoloji kullanımına ve işçi güvenliğinin hiçe sayılmasına" dikkat çekti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı denetimlerinde iş güvenliği eksikleri tespit edilse de madenlerdeki üretimin durdurulmuyor. Bakanlık şirketlere idari para cezası vermekle yetiniyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ataturk1 :

akp suclarina bu sucu da katmistir, soma'da yasanan is kazalarindan bizzat sorumludur ve turk milleti bunun da hesabini soracaktir. yakinlarini kaybeden kardeslerimize bassagligi diliyoruz,allah'tan rahmet diliyoruz.

Mürteza içiyanık :

bu ülkeye akp geldiğinden beri ülkede uğursuzluk meydana geldi şerefsizlerin umurunda mı onlar için tek konu hırsızlık başbakan dediğiniz kişi yeni işini bulmuş kameraman olmuş

taşeron işçisinin sonu :

alın size taşeron işçileri...846 tl için bu işçilerin ölmesi doğalmıdır sizce... bunları bu ücrete mahkum eden öldüğünde allah huzurunda nasıl kendine savunabilir...sen bakanına milletvekiline 5 10 bin tl maaş vermeyi bilirken bu işçilere 1i000 tl zam versen ülke batacakmıydı demeyecekmi...bence bu büyük bir vebaldir...buradan chp partili büyüklerme sesleniyorum gelin şu taşeron işçilerinin çözümü için güzel bir proje açıklayın cumhur başkanı seçimlerine bu projelerle halka anlatın hükümet görsün ki halk hizmet edecek birilerini keşfetsin....

B.Bardot :

övünerek, gurur duyduklarınız arasına ölümler girmeseydi keşke. lütfen insanı 1.hedef yapalım. her türlu düzenleme-yasalar doğruyu bularak işleyecektir. allaha bu canların hesapları nasıl verilecektir. allah affetsin bile diyemiyoruz.

Timur Mete :

akp yi desdekliyenler utansinlar ama onlarda böyle bir his yok zaten. hirsizlara da öyle vermedilermi?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar