banner864

Düdükler eşliğinde bordro yaktılar 15 Ocak 2015, 15:00

Kamu Sen’e bağlı memurlar maaş bordrolarını yakarak, düdükler eşliğinde maaş zamlarını protesto ettiler.
 Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Manolya Meydanı'nda gerçekleştirilen eyleme Kamu-Sen’e bağlı sendikaların üyeleri katıldı. Yaklaşık 60 kişilik grup basın açıklaması boyunca sürekli düdük çalarak maaş zamlarını protesto ettiler.

Manolya Meydanı'nda düzenlenen eylemde basın açıklamasını okuyan Kamu Sen Manisa İl Temsilcisi Recep Varlıakman hükümetin memura yaptığını söyledi yüzde 17’lik zammı göremediklerini belirterek tepki gösterdi. Varlıakman, “Bugün kamuda çalışan arkadaşlarımız maaşlarını aldılar. Yeni ve zamlı maaşlarını aldılar. O yüzden diyorum ki hükümet size sayın Başbakanın ifade ettiğine göre yüzde 17 zam vermiş. Bu zamlı maaşlarınızı almışsınızdır. Hayırlı uğurlu olsun” dedikten sonra meydandaki sendika üyeleri düdükler çalarak protesto ettiler.

“Toplu sözleşmenin memur ve emeklilerin 730 gününü çalmıştır” diyen Varlıakman şöyle devam etti:
“Memur ve emeklisinin koskoca 2 yılı resmen çalınmıştır. Kelime oyunları yaparak kamu çalışanlarını kimse kandırmaya ve aldatmaya kalkmasın. Memurlarımızın haklarını sonuna kadar müdafaa edeceğiz. Biz gerçekleri her şeye rağmen, her platformda, her ortamda söyleyeceğiz. Milyonlarca memurun, emeklinin, masumun hakkını yiyenler, ek zam taleplerimize herkesten önce itiraz eden hesap bilmez sözde sendikacılar yüzleri kızarmadan memura yüzde 17 zam yaptık yalanını söyleyenler ise oluşturdukları ekonomik yangının ateşini milyonlarca memurun bordrolarında göreceklerdir.”
Basın açıklamasının ardından bir memurun maaş bordrosu yakıldı. Eylemin ardından memurlar alkışlar eşliğinde olaysız bir şekilde dağıldı.

İHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar