Hizmet-İş'te vurgun 10 Aralık 2013, 17:12

İktidara yakınlığıyla bilinen Hak-İş Konfederasyonu'na bağlı Hizmet-İş Sendikası'nda büyük bir vurgun ortaya çıktı. Sendika'nın mali sekreter ve iki muhasebecisinin, işçilerin aidatlarından oluşan 20 milyon lirayı kendi hesaplarına geçirdiği ortaya çıktı. Üç görevli hakkında dava açıldı.
 AKP'ye yakınlığıyla bilinen ve Türkiye'nin en büyük işçi konfederasyonu olan Hak-İş Konfederasyonu'nda büyük bir vurgun ortaya çıktı.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre, Hizmet-İş Sendikası mali sekreteri ve iki muhasebecinin, işçi aidatlarından toplanan 20 milyon lirayı kişisel hesaplarına aktardığı ortaya çıktı.

Olayın ortaya çıkmasının ardından mali sekreter ve 2 muhasebeciye dava açıldı.

Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş Sendikası'ndaki büyük vurgun Çalışma Bakanlığı'na gönderilen bir şikayet başvurusuyla ortaya çıktı.

Denetimi bağımsız mali müşavir tarafından yapılan sendika yöneticileri, bir yeminli mali müşavirlik şirketiyle anlaştı. Şirket, evrakların belli bir bölümünün incelemesini tamamladı. Sadece bu bölümde 3 milyon liralık yolsuzluk tespit edildi.

Aynı zamanda Hak-İş Başkanı da olan Hizmet-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "2 muhasebe görevlisinin bu hileyi yaptıkları ortaya çıktı" dedi. Arslan, mali sekreterinin tüm yetkilerini muhasebecilere devretmesi nedeniyle, yolsuzluğun hilelerle sürdürdüğünü iddia etti. Arslan, "Bu muhasebe oyunlarıyla öyle bir yapılmış ki, muhasebeci olmayan o hesaplardan hiçbir şey anlamaz" diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar