banner864

İşçi eylemleri büyüyor! Şimdi de Türk Traktör'e sıçradı! 21 Mayıs 2015, 13:15

Önce Bursa, sonra Kocaeli, şimdi de Ankara... Türk Traktör Fabrikası işçileri üretimi durdurma kararı alarak eyleme geçti. İşçilerin ortak talebi Türk Metal Sendikası'nın elindeki toplu sözleşme yetkisinin bitmesi
Otomotiv işçilerinin eylemi Ankara'ya da sıçradı. Türk Traktör fabrikasında yüzlerce işçi iş bıraktı.

İşçiler, 15.00 vardiyası sırasında fabrikayı terk etmeme kararı aldıl. Hep birlikte üretim yapılan hangarlarda toplandılar.

İşçilerin eyleminin görüntülenmesi güvenlik görevlileri tarafından engellenmek istendi. Güvenlik görevlileri Ulusal Kanal kameramanına müdahale ettiği sırada işçiler olaya el koydu. İşçilerin gelişi güvenlik görevlilerine geri adım attırdı.

İşçiler daha sonra nizamiye kapısına doğru yürüyüşe geçti. İşçilerin ortak talebi Türk Metal Sendikası yönetiminin istifa etmesiydi.

İşçilerin sonraki adımı üretimin yapıldığı hangarlara geçerek üretimi durdurmak oldu.

23.00-07.00 vardiyasındaki işçilerin de destek için fabrikaya gitti.


HABER: Cem Bayan
Kamera: Halit YağcıYorumlar

ahmet :

patronlar bu işçilerin sırtından milyon dolar kazanıyorlar. ama bu patronlar okadar açki bu işçilere 1 tl zam yaparken canları gidiyor.patronların çocukları ferrariye biniyor işçi 1300 tl maaşla çocuğuna ayakkabı alamıyor.bu adaletsizlik böyle gitmez gitmeyecektir...

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

i̇şçi̇ler azapta geçi̇m sikintisinda bi̇ri̇leri̇ saltanat sandalinda ...bu daha nereye kadar gi̇decekti̇ki̇ bi̇r emekli̇ emeki̇ olduktansonra maaşindan yüzde on kesi̇li̇yor neden.....çalişiyor evi̇ne bi̇r ekmek fazla götürecek. yok çalişmicakswin. deni̇yor olmaz..olmaz olmaz...kiliçtaroğluda kalkmiş yaşanabi̇lecek bi̇r türki̇ye di̇yor hayi yaşanabi̇lecek deği̇l rahat etti̇ği̇mi̇z bi̇r türki̇ye .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar