banner864

İşçilerin direnişi jandarmaya geri adım attırdı 02 Temmuz 2014, 17:45

Bursa’nın Karacabey ilçesindeki SÜTAŞ Fabrikası önünde eylem yapan işçilerin kaldırılması için fabrika yetkilileri jandarmaya başvurdu. Uyarılara tepki gösteren işçiler eyleme devam edince jandarma bölgeden ayrılmak zorunda kaldı.
SÜTAŞ’ta işten atılmalar gerekçesiyle Karacabey Fabrikası önünde oturma eylemini sürdüren Tek Gıda İş Sendikası üyesi işçilerin bölgeden kaldırılmasını isteyen fabrika yetkililerinin başvurusu üzerine jandarma ekipleri bugün fabrika önüne geldi.

İşçilerden eylemlerini sonlandırmasını isteyen jandarmaya, sendikanın Bursa Şube Başkanı Suat Karlıkaya tepki gösterdi. 3 aydır fabrika önünde anayasal haklarını kullanarak eylem yaptıklarını söyleyen Karlıkaya, "Eğer burada oturmamız suçsa 3 aydır suç işliyoruz" diyerek eyleme devam edeceklerini belirtti.

İşçilerin fabrika önündeki karayollarına ait alandan kalkmaması üzerine jandarma olay yerinden ayrıldı.

Bursa Karacabey’deki fabrika önünde eylem yapan işçilerin beklediği alana hayvan gübresi döküldüğü ileri sürülmüş, olay basına yansıyınca SÜTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz, TÜSİAD’daki görevinden istifa etmişti. Yılmaz daha sonra yaptığı açıklamada, sendikaya karşı olmadığını, TÜSİAD’ın yıpranmaması adına görevi bıraktığını açıklamıştı.

Aydın FİDAN/KARACABEY (Bursa), (DHA)

Etiketler
EylemSütaş

Yorumlar

aliihsan çil :

sayın muharrem yılmaz seni severiz ama bir yere kadar anayasal hakkımıza saygı göstermesen bizimde sevgimiz ve saygımız buraya kadar emeğimize ve ekmeğimize saygı göstermelisin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar