banner864

İşten atılan 338 işçiye örgüt davası açıldı 17 Şubat 2015, 19:41

İşten atıldıkları yetmedi, haklarında örgüt davası açıldı. Firmanın şikayetiyle 338 işçi hakkında örgüt davası açıldı. Ulusal Kanal'a konuşan işçiler; Abdi İbrahim ilaç firmasının 30 milyon lirayı aşan tazminatlarını ödememek için bu yolu seçtiğini söyledi.

İşten atılan 338 işçiye örgüt davası açıldı paylaşan: ulusalkanal
İşten atılmalarını mahkemeye taşıdılar kendilerini sanık sandalyesinde buldular. 
İlaç devi Abdi İbrahim firması tarafından işten çıkarılan ilaç mümessilleri peşi sıra işe iade davaları açtı. İlk açılan davalar işçiler lehine sonuçlanırken işçiler bir başka tebligatla sarsıldı. Firmanın şikayetiyle haklarında 338 kişilik örgüt davası açıldı. 

Firma ilaç mümessillerinin fazladan prim elde etmek için hayali satışlar yaptığını iddia edince; şirketten davacı olan işçiler bir anda sanık oldu. 

Hakim karşısına çıkan işçiler, şirketin tazminatlarını ödememek için böyle bir girişimde bulunduğunu belirtti. 338 işçi için şirketin ödemediği tazminat tutarı ise 30 milyon liranın üzerinde.

338 ilaç mümessili hakkındaki dava, hayatı onlar için zorlaştırdı. 

İdare mahkemelerinde kazandıkları işe iade kararları da sanık yapılmaları gerekçesiyle kaldırıldı.

HABER: ÖZER SÜRMELİ 
KAMERA: BÜLENT ÜNAL

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Serkan :

30 trilyon tazminat ödememek adına yapılmış bir kurgu ve mağdur edilmiş 338 AİLEEEEE

macar :

Tek istediğimiz adalet bu konuda da sesimizi duyurduğu için teşekkür ederim

Funda Likoglu :

Gercekler er yada gec ortaya cikacak ve adalet teccelli edicek , bize yapilan bu suclamalarin altinin nekadar bos oldugunu herkes biliyor, sirf hakkimizi vermemek icin su yapilanlarin sonuclarini ve bize bunu yapanlari gorucez .

Erhan SEZER :

Bizler kimsenin parasini istemiyoruz son damlasina kadar akittigim terimizin,emegimizin hakkini istiyoruz.Bizler tablolara 3 milyon euro, kopyalanmis bir ambleme 1 milyon euro verebilecek kadar maddi zenginligimiz olmayabilir ama emegimize hakkimiza sahip cikabilecek kadar zengin karekterimiz var.

Funda Delibaş :

Bu yapılanların haksızlığın mutlaka biteceğine eminim Nezih Barut bunu iyi bilir bumerang sahibine mutlaka geri Doner bugün bu haksızlığın Yaptıklarının ona dönebileceğini umarım aklına getiriyordum

Ahmet Kilic :

Ulusal kanala desteklerinden dolayi sonsuz tesekkur ediyoruz. Bunca is mahkemesinde kazanilan davalar varken, hicbir dayanagi olmayan sayin sozde savcinin kabul ettirdigi davaya ne denir ismarlama dava!!! Ancak tek istegim su; Yargitaydan kararlar cikmadan buna dur diyebilecek bir destege ihtiyacimiz var, cunku goz gore gore abdi ibrahim hem bunca maliyetden kurtuldu kuculmeye gitti hem de 30 milyon tl kazanacak bu sayede tazminatlari odemeden. Oynanan oyunun asil sebebi bunlar. Ey yuce turk Hakim'i sesimizi duy lutfen, oynanan oyuna dur de ve bu davayi bitir de abdinin maskesini dusur.

asli meltem :

İnsanların emeğinin karşılığı bu olamaz yazıklar olsun...

Halil öngün :

bu düzende güçlü olan kazanıyor ama sizin gibi tarafsız yayın organları sayesinde bu düzen bozulacak...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder