banner864

İşten çıkarılan personelden bankaya haciz şoku 05 Ağustos 2015, 13:57

Adana’da özel bir bankadan alacağı 37 bin TL tazminatı tahsil edemeyen Mahmut Celal Demir, bankaya haciz kararı çıkarttı. Haciz için icra memurunun bankaya gelmesi üzerine Demir’in parası hemen ödendi.
Osmaniye’de bir bankada çalışan Mahmut Celal Demir, iddiaya göre 2006 yılında haksız bir şekilde işten çıkarıldı. İşten çıkarılan Demir, avukat İbrahim Kuran aracılığıyla banka aleyhinde dava açtı. Demir’in davayı kazanmasına rağmen hak ettiği tazminat kendisine ödenmedi. Bu sırada icra işlemleri de başlatıldı ancak bu süreçte de banka Demir’e para ödemedi.

Mahmut Celal Demir’in bankadan alacağı 37 bin liranın yasal süre içerisinde de ödenmemesi sebebiyle haciz kararı çıkartıldı. Avukat İbrahim Kuran’ın katibi Ferru Aladağ bugün icra memuru eşliğinde bankanın Adana Şubesi’ne gitti. Banka görevlileriyle yapılan görüşmenin ardından 37 bin TL, haciz masraflarıyla birlikte nakit olarak Katip Ferru Aladağ’a ödendi. Aladağ, paranın kendilerine ödenmemesi halinde şubede bulunan eşyaları almak zorunda kalacaklarını söyledi.

İHA 
Etiketler

Yorumlar

bahadır özdemir :

bu bankalar iyice eşkiya oldu.. vatandaştan alacakları olunca binbir faizle tehditle yakasına yapışmayı bilirler.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar