banner864

İTÜ'ye giremedi 07 Ekim 2013, 19:11

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, İstanbul Teknik Üniversitesi'ne giremedi. Kotil İTÜ'deki bir panele konuşmacı olarak davetliydi. Ancak İTÜ'lü öğrenciler, öğrenciler Kotil'i karşılamak üzere kampüste toplanınca etkinlik iptal edilmek zorunda kaldı.
Haber-Kamera: Bülent Ünal

Greve çıkan THY işçilerini işten atan THY Genel Müdürü Temel Kotil, İTÜ'ye giremedi.

Kotil, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde "devler liginde girişimcilik" etkinliğine davetliydi. Ancak Kotil'in geleceğini duyan öğrenciler, Kotil'i karşılamak üzere kampüste toplandı. Üniversitenin yemekhanesi girişinde toplanan öğrenciler yemekhaneden etkinliğin yapılacağı Kültür Sanat Birliği binası önüne yürüdü.

Öğrenciler Temel Kotil'in üniversiteye gelmesini bekledi, ancak bu gerçekleşmedi. Rektörlük, protestolardan dolayı etkinliği iptal etti. Öğrenciler Kültür Sanat Birliği binası önünde açıklama yaptı.

Açıklamadan sonra üniversite bahçesinde forum düzenlendi.

Toplantıyı düzenleyen Münazara Hitabet Kulübü Başkanı Mustafa Külahlıoğlu ise eyleme tepki gösterdi. Külahlıoğlu, "işçi hakları beni ilgilendirmiyor" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ataturk1 :

kul hakki yedin isci kardeslerimizi ekmeginden ettin o kardeslerimizin evine goturecegi ekmek parasini onlara cok gordun sayin kotil, elbet mazlumun bu sahici dunyada yuce allah'in izniyle bir cevabi olacaktir, garip karsilama ve sasirma.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar