banner864

Kadıköy'de "taşerona hayır" mitingi 25 Mayıs 2014, 22:28

Taşeron cinayettir dediler, meydanlara indiler. Soma faciasının ardından İstanbul'da binlerce işçi ve memur taşeron sistemi ve iş cinayetlerine karşı yürüdü. İşçiler, ölümlerin önüne geçebilmenin yollarını tek tek sıraladı...

Kadıköy'de "taşerona hayır" mitingi paylaşan: ulusalkanal
"Bir daha ölümler olmasın" dediler, taşeronun yasaklanması için meydanlara indiler. İşçisinden memuruna herkes İstanbul Kadıköy'de aynı talep için buluştu. Soma faciasının ardından binlerce kişi taşeron sistemine karşı miting yaptı.

Mitingde dikkat çeken unsurlar da vardı.  Kimi baretini taktı, madenci çizmesini aldı eline, kimi ise hayatını kaybeden 301 madencinin isimlerini taşıdı en önde.. Bazıları da iş kazalarında yaşamını yitiren işçi arkadaşlarını temsilen siyah tabut taşıdı.. Baretli gör//04.15////
İşçi Partisi yoğun katılımıyla mitingde dikkat çekti. İstanbul İl Başkanı Osman Kuruca taşerona karşı "çare genel grev" dedi.

Kadıköy Meydanı'ndaki miting 301 madenci için saygı duruşuyla başladı. Ardından faciayı anlatan sinevizyon gösterisiyle,bir kez daha acılar tazelendi.

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, işçi ölümlerine karşı sendikaların taleplerini sıraladı, "madenler kamulaştırmalı"dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar