banner864

Kıdemi kaldırma planı 14 Ekim 2013, 17:15

Çalışma Bakanı "taraflarla anlaştık" dedi, sendikalar yalanladı. Bakan Faruk Çelik kıdem tazminatının fona devri, esnek çalışma ve kiralık işçilik konularında işçi ve işveren taraflarıyla anlaşıldığını söyledi. Taraflardan biri olan Türk-İş ise bakanı yalanladı.
Hükümetin hızla meclisten geçirmek istediği Çalışma Paketi yine tansiyonları yükseltti.

Kıdem tazminatının fona devri, taşeron sistemi, esnek çalışma, kiralık işçilik. Çalışma Bakanı Faruk Çelik tüm bu konular hakkında Hürriyet Gazetesi'ne demeç verdi, "taraflarla anlaştık, sadece ambalajlama sorunu kaldı" dedi.

Taraflardan biri olan Türk-İş ise Bakan Faruk Çelik'i yalanladı. Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar "kesinlikle doğru değil, anlaşma yok" dedi. Ağar, yapılan son toplantıda kıdem tazminatı konusunun gündeme dahi gelmediğini vurguladı, yapılmak istenen düzenlemeleri Türk-İş'in genel grev sebebi saydığını da hatırlattı.

Başbakan Erdoğan'ın istediği gibi bir anlaşma henüz sağlanamadı. Buna karşın Faruk Çelik öğleden sonra Bursa'da yaptığı açıklamada farklı konuştu.

Bakan, son kez biraraya gelineceğini belirtti ve çok tartışılacak bir açıklama daha yaptı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

ali cetin :

para bitti,artık sıra emekcinin paralarına geldi.

veli çörekci :

Artlk işçinin birtek umudu kldem kalmlştl onuda elinden allnda birilerine verin o birilerini biraz daha zengin edin zizi allaha havale ediyorum unutmayln zülmün sonu zulümdür?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar