Madencilik Çalıştayı 16 Ocak 2015, 19:31

“Madenlerde yaşanan katliamların sorumlusu taşeronluktur” Soma Maden İşçisi Nihat Çevik'in Jeoloji Mühendisleri Odası'nın düzenleği madencilik çalıştayın'daki sözleri toplantıya damga vurdu. Çalıştaya katılanlar hükümetin madencilik kanununda yaptığı değişiklikleri eleştirdi. Maden İşleri Genel Müdür Yardımcısı ise mühendisleri suçladı.

Madencilik Çalıştayı paylaşan: ulusalkanal
Maden facialarının nedenleri bir madencinin gözünden bu sözlerle özetlendi.

Jeoloji Mühendisleri Odası'NIN DÜZENLEDİĞİ, Madencilik Sektörü ve Madencilik Sektöründe Yaşanan Sorunlar adlı çalıştay işçileri, mühendisleri ve idarecileri bir araya getirdi.

DİSK’e bağlı Dev Maden Sen Genel Başkanı Tayfun Görgün'ün kürsüyü bıraktığı Soma Maden işçisi Nihat Çevik ilk günkü buluşmaya damgasını vurdu. Çevik, madenlerde yaşanan sorunları bir cümleyle özetledi.

Kurultayın açılış konuşmasını yapan Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Hüseyin Alan hükümetin getirdiği düzenlemeleri eleştirdi.

Maden İşleri Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Erdoğan da konuşmacılar arasındaydı. Erdoğan'ın maden kazalarını mühendislere bağlaması dikkat çekti.

Çalıştay’da, çalışma grupları maden kanunundan, madenlerde yaşanan kazalara kadar önemli konular hakkında değerlendirmelerini sunacak.

Bazı CHP ve MHP Milletvekillerinin de katıldığı çalıştay iki gün sürecek ve Cumartesi günü sonuç bildirgesi yayımlanacak.


Haber-Kamera: Sabri Kara

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar