banner864

"Mahkemeler suç işliyor" 26 Aralık 2014, 19:17

Konya'da 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A'nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla önce tutuklanıp ardından serbest bırakılmasına tepkiler bugün de sürdü. Siyasietçiler tutuklama kararıyla birlikte Türkiye’nin dünyaya “rezil” edildiğini söyledi. Anamuhalefet Partisi milletvekilleri kararı veren hakim hakkında suç duyurusunda bulunacak.

"Mahkemeler suç işliyor" paylaşan: ulusalkanal
Kubilay’ı anma töreninde yaptığı konuşmada Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan 16 yaşındaki M.E.A’ya yönelik uygulama bugün de siyasetin gündemindeydi. 
Meclis’te basın toplantısı yapan milletvekilleri iktidarı hukuk üzerinden eleştirdi. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök  Türkiye’nin “Dünyaya rezil” edildiğini söyledi.

Konya Milletvekili Atilla Kart yeni bir yargıç tipolojisi oluştuğunu,  yargıçların kanunsuz emir ve talimatla görev yaparak suç işlediğini savundu. 

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri de hükümetin PKK'nın tehdit ve hakaretlerini görmezden gelirken 16 yaşındaki bir çocuğu tutuklatmasının kabul edilemeyeceğini kaydetti. 

CHP’li milletvekilleri Konya 1. Sulh ceza mahkemesi hakimi Nayim Durak hakkında suç duyurusunda bulunacak.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar