banner864

Memurlar, ilginç bir eyleme imza attı 23 Temmuz 2015, 20:36

Toplu sözleşme masasına oturmaya hazırlanan memurlar, ilginç bir eyleme imza attı. Memurlar, 3 Ağustos’ta başlayacak görüşmeler öncesi taleplerine dikkat çekmek içini Balıkesir’den Ankara’ya bisikletle yol almaya başladı.
 Toplu sözleşme öncesi memurlar ilginç bir eyleme başladı.
Kamu görevlilerinin mali ve özlük haklarının belirlenmesi için 3 Ağustos’ta başlayacak toplusözleşme görüşmeleri kritik bir öneme sahip. Görüşmelerde Büro Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’ndaki memurları genel yetkili sendika Büro Memur-Sen temsil edecek.

300 bin memuru temsil edecek olan yetkili sendika taleplerine dikkat çekmek için Balıkesir’den Ankara’ya bisikletli eylem başlattı.

Eylem öncesi Balıkesir Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda toplanan Büro Memur-Sen üyeleri, , düştükleri zor durumu simit yiyerek gösterdi.

Memurlar adına açıklama yapan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengütaycı, bisikletli eylemin nedeninin anlattı.

Yapılan açıklamanın ardından eyleme katılan memurlar Memurlar, Ankara’ya doğru pedal çevirmeye başladı. Eyleme katılanlar, bisikletli memurlarla yaklaşık bir kilometre yürüyerek eşlik etti.

10 gün sürecek eylem kapsamında memurlar, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illeri üzerinden yaklaşık 800 kilometre pedal çevirerek 1 Ağustos’ta Ankara’ya ulaşacak.


Etiketler

Yorum Gönder