banner864

Minibüsçüler isyan etti! 25 Mart 2015, 14:33

Ataşehir'de üç gün önce açılan Ataşehir-Taksim dolmuş hattının şoförleri, çalışma saatlerinin gündüzden gece saatlerine kaydırılmasını protesto etmek için eylem yaptı.
Ataşehir'de üç gün önce açılan Ataşehir-Taksim dolmuş hattının şoförleri, çalışma saatlerinin gündüzden gece saatlerine kaydırılmasını protesto etmek için eylem yaptı.

Atatürk Bulvarı üzerinde saat 10.00'da toplanan 250 dolmuş şoförü, 23 Mart tarihinde 06.00-00.00 saatleri arasında çalışılmak üzere başlayan seferlerin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) aldığı kararla 21.00-06.00 saatleri arasına kaydırılmasını protesto etti.

"SAATLERİMİZİN YENİDEN DÜZELTİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ"

Dolmuşlarını bulvar üzerine park ederek tepkilerini gösteren dolmuşçular adına konuşan İstanbul Taksi Dolmuş Ulaşım Hizmetleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Levent Giray, “Bizim 24 saat hizmet vermemiz lazım. Akşam 21.00 ile sabah 06.00 arasında çalışma bizi mağdur eder. Gece nerede yolcu bulacağız. Kimi bu saatte bulupta taşıyacağız. Çok sayıda arkadaşımız mağdur durumda. Çalışma saatlerimizin yeniden düzeltilmesini talep ediyoruz. Ataşehir halkına hizmet vermek istiyoruz. Vatandaşlar da mağdur oluyor. Hiçbir dolmuş hattını çalışma saatleri bu şekilde düzenlenemez. Bu haksız bir uygulamadır. Bu haksızlığın acilen giderilmesi gerekir" dedi.

"1994 YILINDAN İTİBAREN BİZİM İHTİYACIMIZ VARDI"

Eyleme destek veren Atatürk Mahallesi Muhtarı Leyla Yeşim Saylan, uzun süredir dolmuş taksi hattı talebinde bulunduklarını ifade ederek “1994 yılından itibaren bizim ihtiyacımız vardı. Defalarca dolmuş talebinde bulunduk. 3 gün önce bu hat başladı. Vatandaşlarımız çok sevindi. Ben anlamış değilim. Çalışma saatlerini 21.00-06.00 olarak düzenlenmesinin amacı ne? Bizim halkımız sadece gece mi yaşıyor. Bu bakış açısını normal karşılamıyorum. Bizim kaliteli ulaşıma ihtiyacımız var. Ataşehir halkı olarak dolmuşçu arkadaşlarımızı destekliyoruz" diye konuştu.

Eylem sırasında bölgeye çok sayıda trafik ekibi geldi. Dolmuşçular eylemlerinin ardından dağıldı. DHA
Etiketler

Yorum Gönder