banner864

Özel Güvenlikçiler dernek çatısı altında birleşti 19 Nisan 2014, 15:51

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde özel güvenlikçiler dernek kurdu.
Sayıları 2 bini bulan özel güvenlik görevlileri bir dernek çatısı altında birleşti. Çorlu Özel Güvenlik Görevlileri Yardımlaşma ve Dayanışma derneğini kuran güvenlikçiler yaşadıkları sıkıntıları gidermek için dernek kurduklarını belirtti. Çorlu’da bulunun dernek lokalinde bir basın açıklama yapan Özel güvenlikçiler adına basın açıklamasını dernek başkanı Mustafa Özkara yaptı. Özkara yaptığı açıklamada “özel güvenlik görevlileri Çorluda 2 bin civarında Türkiye’de ise 300 bine dayanmıştır. Özel güvenlik işi riskli bir iştir. Kurumların mallarını çalışanların canları bize emanettir. bu meslekte çalışan özel güvenlikçi kardeşlerimiz bu maaşları hak etmiyor.” Dedi.

Taşerona Mahkûm Edildik
Mustafa Özkara, özel güvenliklerin taşerona mahkum edildiğini vurgulayarak şunları söyledi. “Güvenlik görevlileri olarak bizler taşerona mahkum edildik. Bizler çalıştığımız kurumların işçisi değil taşeronun işçileri yapıldık. Bizler çalıştığımız firmaları çoğu zaman tanımıyoruz. Yeri geliyor sorunumuzu anlatacak yetkili, bir işveren bulamıyoruz. Kaderine terk edilmiş bir şekilde çalışmaktayız.” Dedi.

Haklarımızı arayacağız
Dernek başkanı Mustafa Özkara özel güvenlik görevlilerinin haklarını dernek çatısı altında arayacaklarını belirtti. “bu hak kayıplarımızı gidermek için derneğimizi kurduk ve bu derneğimiz çatısı altında arkadaşlarımızın sorunlarına çözümler arayacağız. Tüm meslektaşlarımızı derneğimize katılmaya çağırıyorum.” Dedi.

Haber: İmdat Şahin
ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar