banner864

Şişecam grevinde önemli gelişme! 03 Temmuz 2014, 12:13

Şişecam grevinde bu kez de Çalışma Bakanlığı devreye girdi, işçi ve işveren taraflarına çağrı yaptı. Kristal-İş Sendikası ve Şişecam yönetimi 7 Temmuz'da biraraya gelecek.
Bakanlar Kurulu kararıyla ertelenen Şişecam grevinde önemli bir gelişme yaşandı. İşçi, işveren ve Çalışma Bakanlığı temsilcileri, grevi yeniden görüşme kararı aldı.

Bu kez Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı devreye girdi. Çalışma Bakanlğı, taraflar arasında anlaşmanın sağlanması için, bakanlık müsteşarı Ahmet Erdem'i arabulucu olarak atadı. Buna göre Kristal-İş Sendikası, Şişecam yönetimi ve bakanlık temsilcileri yeniden pazarlık masasına oturacak. Kritik görüşme 7 temmuz Pazartesi günü saat 14.00'te Çalışma Bakanlığı'nda olacak.

5 bin 800 cam işçisinin gözü kulağı bu görüşmede. Çünkü işçilerin ücret zammı talebi kabul edilirse, taraflar anlaşabilir ve grev sona erebilir. İşçinin talebi kabul edilmezse de grev süreci devam edebilir.

5 bin 800 cam işçisi, Şişecam'ın Türkiye genelindeki 10 fabrikasında greve çıkmıştı. Hükümet ise grevi, genel sağlığı ve milli güvenliği bozduğu gerekçesiyle 60 gün ertelemişti.

Haber: Hatice Kara
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ayhan uysal :

Ben bu işvereni anlamıyorum grev süresinde ettiği zararın 1000/1 ni verse olay bitmişti

Cetin türkcan :

Bir söz işçinin hakkını alının teri kurumadan veriniz birazcık allaha ve birliğine inanıyorsanız (laf demekle olmuyor allah bismillah masallah ) hakkımızı verin bizde bu arada slın teri kuruyalı cok oldu

cam işçisi :

sanki atla deve istiyoruz aslında istediğimiz bişeyde yok 200 lira zam verecekler millete neler yapıyolar ne jandarması kaldı karşımızda ne toması nedir bu rezillik. dünyada üçüncü olacak şirkete yakışıyomu bu hareketler.birinci ikinci üçüncüye bi baksınlar bakalım onların çalışanları ne kadar ücret alıyo...

mukremin mert :

Bankaci zihniyeti ve devlet bakaniyla nasil sözlesme olur cok merak ediyorum ben emekliyim 26 yil calisdim sise camda 8 yil sentikacilik yaptim buzihniyetler ayni deyismedi hala isciden buseyler istiyor uzay caginda yasayan bir duyadayiz ama bakin hala insanlari kölelestirmek icin ugrasan bir isveren ve bir devlet var

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder