Siyasi iktidara uyarıdır! 13 Aralık 2013, 15:22

Enerji ve maden işçileri özelleştirmeye karşı gerçekleştirdikleri eylemlerinde açlık grevinde 5. Direniş Çadırında ise 89 gündür aralıksız devam ediyor.
Behiye Yaraşçı/ Yatağan

Açlık grevindeki işçileri mesai arkadaşları hiç yalnız bırakmıyor .Buldukları ilk fırsatta çadıra koşan işçiler fabrikalarındaki işlerini de ihmal etmiyor. Öğle araları, vardiya değişimleri ilk fırsatta kaçış adresi açlık grevi çadırı.

AÇLIK GREVİNDE NÖBET DEĞİŞİMİ
10 Kişilik gruplarla ikişer gün gerçekleştirilen açlık grevinde bugün 3 ekip sağlık kontrollerinin ardından görevi devraldı.
Üçüncü ekibin fedaileri “ özelleştirmeye asla geçit vermeyeceğiz” dedi
Osman İlhan “buradan özelleştirme idaresine sesleniyoruz. Enerji ve özellikle kamu yararına olan tüm kurumlarda özelleştirmeyi iptal etsinler.Bu süreç içinde emeği ile geçinen tüm Türkiye deki emek örgütlerine ve halkımıza sesleniyoruz.29 Aralık’daMilas’daki özelleştirmeye karşı emek ve bağımsızlık mitingimize çağırıyoruz. “dedi.

SONUNDA KAZANAN ENERJİ VE MADEN İŞÇİLERİ OLACAK!

Kemal Özcan “ölmek var dönmek yok sloganımızın somut bir ifadesi olarak görüyorum bu eylemi.Siyasi iktidara bir uyarıdır ihaleden vazgeçilmediği takdirde süresiz açlık grevi de yapılabilir.İşyerlerimizin özelleştirmesinden derhal vazgeçin. Sonuna kadar direnişimiz sürecek ve sonunda kazanan enerji ve maden işçileri olacak.Özelleştirmeye asla geçit vermeyeceğiz.” Dedi
Veyis Karaca “ özelleştirme ile halkın vergisi düşecek dediler,özelleştirme halkın sırtında kambur dediler.Hala halkın sırtından o kambur inmedi. Bu çabanız niye, kar eden kurumları neden özelleştirmek istiyorsunuz. Fabrikalarımızı, ocaklarımızı sonuna kadar koruyacağız,sattırmayacağız.Ölmek var dönmek yok dedi.
Savaş Çelik “ Bu kurumlar bir ayın iki günü işçinin maaşını ve işletmenin giderini karşılıyor 28 günü devlete kazandırıyor. Burası nasıl zarar ediyor. Fabrikalarımızın satılmasına ne biz nede bu halk izin vermeyecektir. “ dedi.


ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar