banner864

Süleyman Girgin istifa etti 03 Şubat 2015, 15:31

Maden İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin, görevinden istifa etti.
Direnişin simgesi Girgin istifa etti

Maden İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin, görevinden istifa etti. Girgin'in, önümüzdeki günlerde CHP'den Muğla milletvekili aday adayı olması bekleniyor.

Maden İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin Yatağan, Milâs direniş eylemlerinde her zaman ön sapalarda bulunuyordu.
Yatağan, Milâs direniş eylemlerinden kendini ispatlamış ve işçilerine sahip çıkarak bütün işçilerin Yatağan, Milâs özelleştirilmesinin ardından işçilerin yanında olarak işçilerin bütün isteklerini alan firmaya kabul ettirmiştir.

Girgin, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: "1999 yılında Maden-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi'nde şube sekreteri olarak başladım. 2004 yılından itibaren şube başkanı olarak sürdürdüğüm mücadelenin sendika ayağını bugün itibariye noktalıyorum ancak bu, mücadeleyi noktalıyoruz anlamına gelmiyor. Hayat devam ettikçe bizim mücadelemiz de devam edecektir. İstifam, bu mücadelemizi farklı bir zemin ve farklı bir kulvara taşıma amaçlıdır. Bu konuda detaylı açıklamayı önümüzdeki günlerde yapacağım. Bugüne kadar beraber çalıştığım mesai arkadaşlarıma ve omuz omuza, yan yana birlikte mücadele verdiğimiz tüm emekçi dostlarımıza, halkımıza ve sesimizi duyurmamıza yardımcı olan basın emekçilerimize sonsuz teşekkür ederim."

Girginin istifasının ardından Girginin yerine gelecek olan Başkan Maden iş sendikasından Osman İlhan olduğu belirlendi.
Aykut Kurt/Muğla

Etiketler

Yorum Gönder