banner864

'Tam Gün Yasası'nda flaş gelişme 25 Ekim 2013, 13:02

Tam gün tasarısı meclise gelmeden geri çekildi. Meclis kulislerinde tasarının neden geri çekildiği soru işaretlerine neden oldu. Tam gün yasasının geri çekilmesine Mimar, Mühendis ve Avukat kökenli üniversite öğretim üyelerin itirazının neden olduğu belirtildi.
 AKP iktidarı tamgün yassını meclise getirdi. Meclis gündemine alınan yasa teklifi görüşmelerin başlamasına kısa bir süre kala geri çekildi.

Yasa teklifi gündeme gelince Mimar, Mühendis ve Avukat kökenli üniversite öğretim üyeleri duruma itiraz etti.

AKP Grup Yönetimi, şikâyetleri, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na iletti. Bakan Müezzinoğlun grup yönetimine tepki gösterdi. Müezzinoğlu “Beni doktorlar ilgilendiriyor” yanıtını verdi.

Bunu üzerine grup yönetimi konuyu, Başbakan Tayyip Erdoğan’a iletti. Erdoğan, “Madem böyle bir durum var o zaman biraz daha çalışın” diyerek, tasarının geri çekilmesini istedi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Kenan Altan :

Açıkça ayrımcılık! Saklama gereği bile duyulmuyor,,

Zeki :

çifte standart olmamalı. Aynı yasa veteriner hekimlerinde klinik açmasını engelledi. Düzenlemeden doktorlara izin çıkıyorsa bizede çıkmalı.

Seher unal :

Nasıl doktorlar tam gün yasası sonrası, sadece muayenehanede çalışıp devlet hastanerine gidemiyorsa, avukatlarda Adliyeye gitmeden calissin, adliye devlet dairesi değil mı ? öğretmenler vergisi z Ozel ders verıyorlar bu Dogru mü onlarda vermesinler. Yasaksa her kese yasak olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder