banner864

Taşeron işçiye kadro var mı? İşte düzenlemenin son hali! 10 Temmuz 2014, 13:54

Milyonlarca işçinin dikkati Meclis'teki yeni taşeron düzenlemesinde. İşçinin hakkını geriye götüren 3 maddede geri adım atıldı, ancak taşeron işçinin hayalini kurduğu kadro hakkı yasada yok.

Taşeron düzenlemesi paylaşan: ulusalkanal
Bu şartlarda çalışan taşeron işçinin gözü kulağı, Meclis'teki Torba Yasa'da. Çünkü taşeron çalışma sistemi torba yasayla düzenlenecek.

Yasa ilk haliyle müfettiş denetimini ortadan kaldırıyor ve işçinin mevcut haklarını geriye götüren bir çok düzenleme içeriyordu. Tepki yüksek olunca bu değişiklikleri içeren 3 maddeden geri adım atıldı. Ancak bu haliyle bile yasada işçi aleyhine düzenlemeler var. Ayrıntıları İstanbul Taşeron İşçileri Derneği Başkanı Metin Oğuz aktardı.

Taşeron işçinin en büyük hayali kadroya geçmek. Düzenlemeyle birlikte kamudaki taşeronlara kadro verileceği söylenmişti, fakat yasada bu da yok.

Haber: Hatice Kara
Kamera: Bülent Ünal

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

hasan zebek :

Bizimde hic hakimiz yokmu bunu bizde neden eksitiyorsunuz bizde isteriz biz askeri ucretle gecinemiyoruz bizide dinleyin sizden ricam bunada bir el atin bizimde .bir guvencemiz olsun kendinize iyi bakin bunun icin calişin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder