banner864

Türk-İş 1 Mayıs'ta Kadıköy'de 10 Nisan 2014, 19:06

İşçilerin bayramı 1 Mayıs için geri sayım başladı, TÜRK-İŞ kutlamalara nerede katılacağını açıkladı. Türkiye'nin en büyük işçi konfederasyonu olan TÜRK-İŞ, 1 Mayıs'ın merkezi kutlamasını İstanbul Kadıköy'de yapacağını ilan etti.

Türk-İş 1 Mayıs'ta Kadıköy'de paylaşan: ulusalkanal
İşçilerin, emekçilerin bayramı 1 Mayıs'a sayılı günler kaldı, Türk-İş 1 Mayıs için kutlama adresini açıkladı.

Türkiye'nin en büyük işçi konfederasyonu olan Türk-İş, İstanbul'daki 1 Mayıs'ı Kadıköy Meydanı'nda kutlama kararı aldı.

Karar, konfederasyonun 9 Nisan'da yaptığı Başkanlar Kurulu'ndan çıktı.

"TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu, 2014 yılı “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nün merkezi kutlamasının İstanbul Kadıköy Meydanı’nda ve  ayrıca tüm illerde TÜRK-İŞ öncülüğünde ve girişimiyle yapılmasını kararlaştırmıştır. TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu “1 Mayıs” nedeniyle yapılacak kutlamalara, toplumun emek ve demokrasiden yana tüm kesimlerini davet etmekte, destek ve katılımlarını beklemektedir “

1 Mayıs'ı HAK-İŞ Kayseri'de, DİSK ise İstanbul Taksim Meydanı'nda kutlama kararı aldı. TÜRK-İŞ, yaptığı açıklamada bu ayrılığın nedenine de yer verdi.

“1 Mayıs” kutlamalarının merkezi düzeyde aynı yerde kutlanması yönünde geçmiş dönemde emek örgütleri birlikte karar almış ve bu kararlarını başarılı biçimde hayata geçirmiştir. Ancak bu yıl, işçi konfederasyonları arasında herhangi bir ön görüşme ve toplantı yapılmadan bazı açıklamalarda bulunulduğu ve kararlar alındığı görülmüştür.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

aladdin turan :

İnşallah olayız bir kutlama olur ve kimsenin canı yanmaz allahtan hayırlısını diliyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder