banner864

Türk-İş'ten sert çıkış 04 Ekim 2013, 18:38

Türk-İş, "kıdem tazminatında geriye gidişe izin vermeyiz" dedi. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay kıdem tazminatında yapılacak yeni düzenlemeyle işçinin daha kolay işten çıkarılacağına dikkat çekti. Atalay, işçinin 15 yıl çalışmadan tazminat alamaması, alacağı tazminat miktarının düşürülmesi gibi önerilerin kabul edilemez olduğunu açıkladı.
 Emekçilerin kazanılmış hakkı olan "kıdem tazminatı"nın kaldırılması için yapılan düzenlemelerle ilgili tartışmalar alevlendi.

Hükümet ve sendikalar anlaşamadı. TÜRK-İŞ, kıdem tazminatında yapılacak yeni düzenlemeye karşı çıktı. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, kıdem tazminatında geriye gidişe Türk-İş'in izin vermeyeceğini söyledi.

kıdem tazminatının fona devrindeki amacı da anlatan Atalay, işçinin daha kolay işten çıkarılacağı düzenlemeyi kabul etmeyeceklerini belirtti.

Türk-İş'in karşı çıktığı bir diğer nokta da kıdem tazminatı miktarının düşecek olması. Türk-İş, 30 gün üzerinden hesaplanan kıdemin 20 güne düşürülmesine itiraz etti. İşçinin 15 yıl tazminat alamamasını da kabul etmedi.

Açıklamada, Türkiye'deki fon yönetimine olan güvensizlik de dikkat çekti.

Türkiye’de bugüne kadar ne kadar fon varsa, bu fonlar hiç iyi işlememiştir. Fonlardaki paralarımızı 15 sene sonra aldık. Biz fondan rahatsız oluyoruz ve savunulacak bir yönü yoktur.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

yılmaz ergül :

ya genel grev ya da izin vermeyiz derler sonra hükümetin dümen suyuna girerler, duy ama inanma!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar